"Spacerujemy, spacerujemy". Mieszkańcy Jędrzychówka świętują, bo w ich wsi powstał chodnik

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2022-05-22 12:30 | Zmodyfikowano: 2022-05-22 12:30
A|A|A

fot. KB

- Wszystko po to, by podziękować tym, którzy się do tego przyczynili - mówi sołtys wsi Jędrzychówek Kazimierz Woźniak. - Spacerujemy, spacerujemy, jak najbardziej. Nie wierzyłem, że to nam się uda, bo jesteśmy małą społecznością i dużo rzeczy chcąc mieć, robiliśmy sami, a to jest rzecz, do której myśmy paluszka nie przyłożyli, a mamy i to nas bardzo cieszy. Jesteśmy wdzięczni tym osobom, które przyczyniły się do tego - dodaje.

Chodnik otrzymał także swoją nazwę i patrona. Na wjeździe do Jędrzychówka stanęła tablica z napisem "Meksykański chodnik im. Wandy Żuchowskiej", czyli radnej, która w imieniu mieszkańców zabiegała o tę inwestycję. Oklaskom i okrzykom radości nie było końca. - Cieszymy się? Bardzo się cieszymy, coś pięknego jest ten chodnik. Inne wioski nam zazdroszczą, bośmy walczyli proszę pani. To jest nasza kochana wioska. Malutka wioska i mamy swój chodniczek, dzieci będą spacerować, ludzie wyjdą z domu, także chodnik pierwsza klasa - tłumaczą.

Zaproszony na wiejską uroczystość starosta powiatu polkowickiego Kamil Ciupak, przyznał, że nie zdawał sobie sprawy, jak ważna może się okazać dla mieszkańców tak niewielka inwestycja. Nie krył zaskoczenia, gdy otrzymał zaproszenie na otwarcie chodnika, wyjaśnił, że takie inicjatywy są dziś rzadkością. Chodnik wzdłuż drogi powiatowej we wsi Jędrzychówek sfinansował powiat polkowicki. Sołtys podkreśla, że chodnik znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych. Droga biegnąca przez Jędrzychówek jest wąska i ruchliwa. Z relacji mieszkańców wynika, że spora część kierowców zjeżdżających z autostrady A4 jedzie przez Jędrzychówek skracając sobie drogę do drogi ekspresowej S3.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama