Jest wyrok ws. byłej dyrektorki legnickiego szpitala

Andrzej Andrzejewski, jk | Utworzono: 2022-05-25 13:42 | Zmodyfikowano: 2022-05-25 13:45
Jest wyrok ws. byłej dyrektorki legnickiego szpitala  - fot archiwum radiowroclaw.pl/fot. Agata Rojewska
fot archiwum radiowroclaw.pl/fot. Agata Rojewska

- Otrzymaliśmy informację o nieformalnych kontaktach dyrektorki z prezesem firmy, która wygrała przetarg - tłumaczyła przed rozpoczęciem procesu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn:

Krystyna Barcik zapowiada, że należy się spodziewać apelacji. - Czekamy na uzasadnienie wyroku i wtedy podejmiemy decyzję, ale wygląda na to, że tak. Ja uważałam, że znajomość moja z właścicielami "Starmedici" była służbowa, natomiast z różnych przesłanek Sąd uważa, że była to znajomość prywatna - mówi była dyrektor:

Zmiana firmy odpowiedzialnej za prześwietlenia wywołała w Legnicy spore kontrowersje. Poprzez kłótnię między dwoma koncernami pacjenci przez wiele tygodni obsługiwani byli w mobilnych laboratoriach ustawionych przed szpitalem. Poprzedni szefowie lecznicy zgodnie przyznają, że wyłonienie nowej firmy przyniosło jednak spore oszczędności dla placówki.

Była dyrektorka od początku sugeruje, że sprawa może mieć podłoże polityczne. Jeśli wyrok się uprawomocni Krystyna Barcik straci mandat radnej.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.