Szlagier dla Zagłębia! Zwycięstwo AZS

| Utworzono: 2011-01-16 01:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Starcie dwóch najlepszych drużyn w kraju ostatnich lat tradycyjnie dostarczyło kibicom sporo emocji. Mecz SPR-u i KGHM Metraco Zagłębia był zacięty, ale od początku z lekkim wskazaniem na drużynę Bożeny Karkut. Lubinianki do przerwy prowadziły 14:11, a w drugich 30 minutach z trudem, ale broniły skromnej przewagi. Bohaterką meczu była Kinga Byzdra, która rzuciła mistrzyniom Polski aż 8 bramek.

Emocjonujące były także dwa pozostałe spotkania z udziałem dolnośląskich drużyn. Więcej powodów do radości miał AZS AWF Sport Concept Wrocław, który wygrał z Piotrcovią 23:21.

Bliski zwycięstwa był także KPR Jelenia Góra, ale mimo heroicznej pogoni w drugiej połowie, minimalnie przegrał ze Startem Elbląg 28:29.

W ligowej tabeli pewnie prowadzi Zagłębie, któremu już tylko Łączpol Gdynia może odebrać pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. O awans do najlepszej ósemki wciąż walczą wrocławianki, a KPR nie może się wydostać ze strefy spadkowej.

SPR Lublin - KGHM METRACO Zagłębie Lubin 24:26 (11:14)
Najwięcej bramek: dla SPR - Alina Wojtas 5, Sabina Włodek, Kristina Repelewska po 4
dla Zagłębia - Kinga Byzdra 8, Klaudia Pielesz 4.

KPR Jelenia Góra - Start Elbląg 28:29 (12:19)
Najwięcej bramek: dla KPR - Marta Dąbrowska i Agnieszka Kocela po 7