Dwaj szermierze z Wrocławia na podium w Mistrzostwach Europy

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2022-06-21 20:00
A|A|A

Nasi floreciści byli rozstawieni z numerem czwartym. W 1/8 finału pokonali Austriaków 45:29, a w ćwierćfinale - Niemców 44:40, choć po pięciu z dziewięciu rund prowadzili już 25:11.

W półfinale zawodnicy trenera Radosława Glonka spotkali się z najwyżej rozstawionymi Francuzami.
Biało-czerwoni dobrze zaczęli starcie z mistrzami ostatnich igrzysk, prowadzili 5:2 i10:6, ale później słabo spisał się najbardziej doświadczony w polskiej ekipie Rajski, który w dwóch walkach zanotował minus 12 trafień i zrobiło się 15:25. Straty w kolejnych pojedynkach udało się zmniejszyć, ale nie zniwelować. Skończyło się porażką naszej drużyny 36:42.

W meczu o brąz przeciwnikiem Polaków byli Hiszpanie, których obecność w czołowej czwórce można uznać za niespodziankę. Od początku dominowali nasi floreciści, którzy nie przegrali żadnej walki indywidualnej, a tylko jedną zremisowali. Ostatecznie zwyciężyli 45:29 i zapewnili sobie brąz. Mistrzami Europy zostali Włosi, którzy w finale pokonali Francuzów 45:38.

Brąz florecistów to trzeci medal biało-czerwonych na ME w Antalyi; wcześniej na najniższym stopniu podium stanęły szpadzistka Martyna Swatowska-Wenglarczyk i szablistka Zuzanna Cieślar. 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama