Osiedle widmo we Wrocławiu. Płacą za mieszkania, które mogą oglądać przez płot

Elżbieta Osowicz, GN | Utworzono: 2022-06-24 15:17 | Zmodyfikowano: 2022-06-24 15:21
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Kolejne terminy przekazania kluczy są przekładane:

Powodem jest brak pozwolenia na użytkowanie osiedla przy ulicy Dożynkowej. Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Wrocławia Przemysław Samocki tłumaczy, że istnieje ryzyko zalania garaży we wszystkich 8 budynkach:

Developer, spółka Develia zadeklarowała usunięcie wad, ale na początku czerwca przysłała dodatkową obszerną dokumentację do przeanalizowania przez nadzór. Urzędnicy zapowiadają wydanie decyzji do 1 sierpnia, do tego czasu na budowie nic się nie będzie działo.

Posłuchaj całego materiału: 

cz. 1

cz. 2

Oświadczenie Spółki

W trosce o nabywców mieszkań w inwestycji „Między Parkami” przy ul. Dożynkowej we Wrocławiu i jak najszybsze przekazanie im zakupionych lokali, Spółka przygotowała propozycje rozwiązań, mających na celu dodatkowe, nieprzewidziane w projekcie wzmocnienie konstrukcji budynków i ma zamiar niezwłocznie te prace wykonać. Przeprowadzenie tzw. miejscowego mikropalowania umożliwi ich bezobsługową ochronę przed skutkami podwyższenia poziomu wód gruntowych bez udziału dodatkowego czynnika ludzkiego.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowanego we Wrocławiu dokona analizy ekspertyzy złożonej przez Spółkę i przedstawi odpowiedź do 1 sierpnia br. Po uzyskaniu decyzji PINB określimy spodziewany termin uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz przekazań lokali.

Po konsultacji z Generalnym Wykonawcą, realizującym roboty wzmacniające konstrukcje budynków, ustaliliśmy, że z uwagi na bezpieczeństwo klientów nie jest możliwe prowadzenie prac wykończeniowych w budynku, w którym będą trwały prace wzmacniające.

Pragniemy podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby proces był jak najszybszy i najmniej uciążliwy dla Klientów przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich wymagań, które wyjaśnią wątpliwości w zakresie bezpiecznego użytkowania inwestycji.

Z poważaniem

Mariusz Skowronek

Rzecznik prasowy

Develia S.A.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Xato
2022-07-16 10:11:11
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ograniczanie zagrożenia powodziowego na terenach zalewowych Szczegółowe regulacje dotyczące wyznaczania obszarów narażonych na niebezpieczeństwo powodzi zawarte są w artykułach 79 - 88 Prawa wodnego, przy czym zgodnie z art. 79 obszary te określa Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, na podstawie studium (jest ono opracowywane wg ustawowo określonych reguł). Studium takie jest podstawą do wprowadzania tych obszarów do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i wprowadzania zakazów zgodnie z art. 40 i 82 ust. 2 Prawa wodnego. Na podstawie w/w studium, oprócz kierunków ochrony przed powodzią, ustala się obszary bezpośredniego oraz potencjalnego zagrożenia powodzią dla dolin rzecznych.
~Ona
2022-06-28 08:41:51
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kuriozalne jest przeciąganie decyzji do sierpnia a wypowiedzi inspektora do mediów co pare dni się wykluczające są żenujące jak i jego prześmiewczy stosunek do mieszkańców osiedla w poprzednim wywiadzie
~Vanesa
2022-06-25 21:23:40
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pewnie mają plany kto w nich zamieszka
~Vanesa
2022-06-25 21:22:22
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Pewnie mają plany kto w nich zamieszka?
~Wrocławianin
2022-06-25 20:40:16
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -7
Nie bardzo rozumiem co wy tak agresywnie się rozpisujecie. Przecież inspektor zrobił robotę do której go wyznaczono. Co... ma dopuścić do użytkowania budynki wadliwie technicznie? Chłop zrobił swoją robotę tak jak powinen. A hejt niczego tu nie zmieni.
~Jacek
2022-06-25 19:55:04
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 14
Znajomy pokazał mi dokument jaki dostał z urzędu w trybie informacji publicznej z danymi pracowników tego dewelopera. I niech mi ktoś powie, że urząd nie robi im na złość i nie gra im na nosie. Ten 1.08 to data od kolej liczą się kary kolejna złośliwość. Nacisniij Samockiemu na odcisk...
~Czarek
2022-06-25 19:33:23
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 20
Od grudnia do sierpnia to można chatę wybudować:) tylko to o nakaz prac narazie chodzi gdzie ich wykonanie pozwolenie przy takiej woli urzędu do współpracy i zacięciu dewelopera do prac. Jak na jesień 2023 ludzie klucze dostaną będzie sukces
~Obywatel
2022-06-25 15:59:28
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 31
Pinb jest organem który weryfikuje czy inwestycja zostala wykonana zgodnie z pnb. Jeśli kontrolowane zalanie było przewidziane zaakceptowanym projektem to tylko tyle organ musi sprawdzić. w wywiadzie mamy podważanie dyrektywy unijnej z 2007 roku i ocenianie rozwiązań w niej zawartych jako kuriozalne, czy do tego urząd ma uprawnienia i czy taka jest jego rola? Bez względu na zlozonosc sprawy wydanie decyzji do dokumentów z grudnia w sierpniu uważam, ze jest opeszaloscią i działaniem na szkodę obywateli. Właściciele o odszkodowania zwróci musza się do dewelopera bo to z nim maja umowę a urzędem chyba powinna zając się wyższa instancja. Wypowiedzi udzielane przez inspektora do mediów się wykluczają, istotnie wykraczają poza tryb informacji publicznej i zwyczajnie ten organ ośmieszają
~Halu
2022-06-25 12:48:46
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 6
Spokojnie Developer zapłaci.Pozew zbiorowy i dobry adwokat załatwia sprawę.Pozdro
~Ola
2022-06-25 12:28:03
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 18
Jestem właścicielka mieszkań w prestiżowej wrocławskiej inwestycji i kontrolowane zalanie jest na taka okoliczność przewidziane. Budynek urzytkowany zgodnie z pozwoleniem kilka lat. Czy ten sam urząd dziś mówi ze to niezgodne z przepisami? Ktoś coś wie czy była jakaś zmiania w prawie?
~Micu
2022-06-25 11:32:12
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 28
mieszkam w Odra Tower a obiło mi się o uszy ze kontrolowane zalanie jest w papierach znaczy ze jeden urząd dał pozwolenie na budowę a PINB dopuścił do użytkowania a teraz mówi ze to niezgodne z przepisami? Co tu się dzieje?
~Bob budowniczy
2022-06-25 09:30:32
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 31
Proponuje poczytac na tuWroclaw, w gazecie wyborczej: „ Przemysław Samocki dodaje, że inwestycja to kilka budynków, jednak inwestor do 5 maja nie zdecydował się na złożenie zawiadomienia o zakończeniu budowy obejmującego tę część inwestycji. w której ten problem nie występuje.” Proponuje posłuchać i przeczyć wywiad powyżej. Co Sz.P. Samocki opowiada. Sam sobie zaprzecza. Przecież to kompromitacja urzędu. Tak samo jak nakaz po szczęściu miesiącach czytania dokumentów dnia 1.08. Kontrolowane zalanie jest zastosowane w mieście w Polsce w wielu budynkach a on terez zrozumiał co to znaczy? Kuriozalne i niewyobrażalne
~Robert
2022-06-25 09:24:14
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 1
Zastanawiające jest, że wadliwe rozwiązania projektowe w zakresie przeciwzalewowym zostały zatwierdzone urzędowo, decyzją o wydaniu pozwolenia na budowę... Czy organ wydający pozwolenie na budowę ponosi jakąś odpowiedzialność za swój błąd? Błąd polegający chociażby na niewystarczającej weryfikacji projektu i proponowanych w nim rozwiązań? To, czego dopatrzył się Inspektor Nadzoru Budowlanego, powinno być wykryte już na etapie wydawania pozwolenia na budowę!!! Ile jeszcze jeszcze „niespodzianek” zafundowali nam na tym osiedlu developer wspólnie ze swoimi architektami, to zapewne okaże się dopiero w kolejnych latach...
~Dupa
2022-06-25 09:21:12
z adresu IP: (.xxx.xxx)
Ocena: 2
Mikro-palowanie chyba w dupsko
~Bob budowniczy
2022-06-25 09:01:19
z adresu IP: (31.11.xxx.xxx)
Ocena: 31
Jeśli urząd był gotowy do wydania decyzji w dniu 2.06 a deweloper donosi coś 10.06 to czemu urząd nie wydał? Na co czekał? Taka sytuacja jest od grudnia!!! Nie jest pewien swoich decyzji i kompetencji? Od grudnia zna sprawę na wylot. Na co czekał kosztem mieszkańców przez osiem dni? A w zasadzie już 6 mcy? W sprawie jest konflikt urząd deweloper a cierpią ludzie. Kontrolowane zalanie jest rozwiązaniem stosowanym w mieście w Polsce i jest uregulowane z tego co wiem dyrektywa unijna. Nie jest to wymysł Develi szkoda ze kuriozalnie urząd tego nie wie
~Czytelnik
2022-06-25 08:50:51
z adresu IP: (45.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Trzeba dać w łapę, Zdrojewskiemu, Adamskiemu, sędziom, Samockiemu. Deweloper niech idzie po nauki do Dymary byłego prezesa ,, Cichego Kacika’’. Zapraszam na Ul. Biskupia. 22 lata budynek ma nakaz rozbiórki tylko dwóch rzeczy, Reszta korupcji u Samockiego w decyzji to dobro społeczne. Zasiedlony od 22 lat, wpisany do księgi wieczystej, zrobiona odrębna własność. Prokuratura ma wszystko w dupie. Strasburg musiał darmozjadow Z PINB dokładnie zastępcę dyr, nieroba Leszczyne zmusić do wydania decyzji. Polaczkowo!!!!!
~Litua.
2022-06-25 07:50:02
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -12
Mieszkam na tym osiedlu (Klecina) od wczesnego dzieciństwa. Zawsze to był teren zalewowy. Żaden Niemiec przed wojną nie postawił tu domu. Mieli w tym miejscu jedynie pola uprawne, tak jak Polacy po wojnie. Ktoś wydał zgodę deweloperowi pewnie pod warunkiem, że gruntu nie wolno zamoczyć. Widziałam na filmie ,,Kler " taki motyw związany z pozwoleniem na budowę kościoła. Szkoda, że niedoszli lokatorzy budynków wcześniej filmu nie obejrzeli. Przed zakupem.
~Litua.
2022-06-25 07:44:29
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -10
Mieszkam w tej dzielnicy prawie od urodzenia. Lokalsi wiedzą, że od zawsze były to grunty zalewowe przy rzece. Może nie zawsze zalewa z wierzchu, ale przy gwałtownych opadach, co zdarza się coraz częściej, natychmiast podnosi się poziom wód gruntowych. Dlatego żaden Niemiec nie stawiał tu domu. Zawsze były jedynie pola uprawne, bo do tego ziemia się nadawała. Pewnie ktoś wydał zgodę deweloperowi z adnotacją, że grunt nadaje się pod budowę, z wyłączeniem zalania gruntu wodą opadową. Coś takiego widziałam bodajże na filmie,,Kler " kiedy to ksiądz ,,budowniczy" za łapówkę uzyskał pozwolenie na budowę świątyni.
~Jack
2022-06-25 07:10:55
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Wszystko będzie dobrze kiedyś
~Adam
2022-06-25 01:34:49
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 8
Czy ktoś jest w stanie oszacować, ile planował oszczędzić deweloper na słabszym skonstruowaniu plyt fundamentowych? Chciał zarobić kosztem ryzyka zniszczenia garażu? Zastanawiające jest - dlaczego projektant, kierownik budowy, inspektor nadzoru inwestorskiego się zgodzili na to? Czy pieniądz jest ważniejszy? Czy Rzecznik odpowoedzialności zawodowej milczy z urzędu? Nie chce się tym problemem zająć? Czy musi kogoś zaboć aby karać takie zachowania? Co jest? Ktoś się tym zajmie?
~zadra
2022-06-24 18:23:19
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: -1
Dlaczego tak długo trwa opiniowanie przez INB? Szkoda że nie podjęli decyzji o wydaniu opinii za dwa lata, np.
~Czerwona kalina
2022-06-24 15:58:17
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 3
Polniakom odbierem
~Wnerwiony
2022-06-24 15:40:03
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 3
Kolejne kłamstwa Develii vel LC Corp! Deweloper oszukuje przyszłych mieszkańców już od grudnia 2021. I tak od stycznia co 2 tygodnie wszyscy spodziewają się odebrać mieszkanie. A kłamstwom przedstawiciela Develii nie ma końca!