Trzecie zwycięstwo Śląska w czwartym letnim sparingu

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-07-03 20:15 | Zmodyfikowano: 2022-07-03 20:15
Trzecie zwycięstwo Śląska w czwartym letnim sparingu - fot. slaskwroclaw.pl

Trener Ivan Djurdjević tradycyjnie postawił na inną jedenastkę niż w poprzednich meczach kontrolnych, a szansę debiutu w barwach WKS-u otrzymał m.in. bramkarz Rafał Leszczyński.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie i obaj bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy. Choć to Śląsk sprawiał wrażenie drużyny lepiej zorganizowanej. Wrocławianie dopięli swego tuż przed przerwą. Adrian Łyszczarz posłał prostopadłe podanie do Caye Quintany, a Hiszpan najpierw wygrał pojedynek biegowy z rywalem, następnie minął go zwodem, ograł bramkarza i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Po zmianie stron próbkę swojego talentu dał wprowadzony na boisko Karol Borys. 15-latek z dużą łatwością poradził sobie z dwoma przeciwnikami, dograł do Michała Rzuchowskiego, który zdecydował się oddać strzał z dystansu. Z jego uderzeniem zdołał poradzić sobie bramkarz, ale wobec dobitki Quintany był już bezradny i Śląsk objął dwubramkowe prowadzenie.

Wrocławianie w drugiej połowie atakowali z większym animuszem, starali się odbierać futbolówkę wysoko na połowie Słoweńców i co rusz gościli w ich polu karnym. Z drugiej strony, otwarta gra stwarzała dobre warunki do wyprowadzania szybkich kontrataków i jeden z nich podopieczni Nermina Basicia zamienili na gola. Obrońcom spod opieki urwał się Ismir Nadarević i w pojedynku sam na sam pokonał Oskara Mielcarza. Więcej bramek na stadionie w Radomlje już nie padło i to Śląsk zapisał na swoim koncie trzecie w trakcie letnich przygotowań sparingowe zwycięstwo.

6 lipca Śląsk ma w planach ostatnie dwa sparingi, a dzień później uda się w drogę powrotną do Polski. Pierwszy mecz o punkty wrocławianie rozegrają 15 lipca - na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin.

NK Radomlje - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)

Bramki: Nadarević 73 - Quintana 41 i 52

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński (61 Oskar Mielcarz) - Martin Konczkowski (61 Patryk Janasik), Łukasz Bejger (46 Jehor Macenko), Daníel Leo Gretarsson (46 Szymon Michalski), Olivier Wypart - Sebastian Bergier (61 John Yeboah), Szymon Lewkot (46 Karol Borys), Michał Rzuchowski (61 Patrick Olsen), Adrian Łyszczarz (46 Adrian Bukowski), Marcel Zylla (61 Dennis Jastrzembski) - Caye Quintana (61 Erik Exposito).