Wałbrzych: W ciągu 4 dni zatrzymano 19 osób ukrywających się przed policją

GN, PAP | Utworzono: 2022-07-04 14:49
A|A|A

fot. RW

Aspirant sztabowa Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poinformowała, że oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia. Ich celem jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

"Policjanci często kontrolują ewentualne kryjówki osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W większości przypadków jest to ciężka i żmudna praca operacyjna, ponieważ osoby, które są poszukiwane, starają się robić wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi" - powiedziała policjantka.

Dodała, że tylko w ciągu ostatnich czterech dni na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego miejscowi policjanci zatrzymali aż 19 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród nich był m.in. 25-letni wałbrzyszanin, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu za posiadanie narkotyków. Po raz kolejny odpowie za to przestępstwo przed sądem.

"W trakcie wykonywania czynności policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie środki psychotropowe w postaci amfetaminy. Za kolejne popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara trzech lat pozbawienia wolności. Teraz wałbrzyszanin trafi do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd następnie zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie Polski" - wyjaśniła policjantka.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama