Trwają rozmowy o nowej lokalizacji głównej galerii BWA Wrocław

PP/inf. prasowa | Utworzono: 2022-07-05 18:55 | Zmodyfikowano: 2022-07-05 18:55
A|A|A

hala przy ul. Kolejowej - fot. mat. prasowe UM Wrocławia

Dobra lokalizacja, duża powierzchnia ciekawej do aranżacji hali, bliskość terenów zielonych oraz korzyści płynące ze współpracy z inwestorem zewnętrznym – to tylko niektóre z atutów nowej potencjalnej siedziby BWA Wrocław. 

Trwają zaawansowane rozmowy między Departamentem Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia a Polskim Funduszem Rozwoju na temat nowej siedziby galerii. Niezbędna jest jednak zmiana planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Kolejowej i Grabiszyńskiej.

Historyczna hala kolejowa ma ok. 2,7 tys. metrów kwadratowych, w tym 1400 m2  przestrzeni wystawienniczej. Dużą zaletą jest także sąsiedztwo terenów zielonych (tj. Park im. L. Węgrzynowskiego), które mogłyby być wykorzystywane na realizację programów artystycznych, animacyjnych i edukacyjnych. Docelowo, byłaby to jedna z największych przestrzeni wystaw sztuki współczesnej w Polsce.

Nowa lokalizacja możliwa jest ze względu na powstające wokół hali przy ul. Kolejowej budownictwo społeczne, tworzone przez Polski Fundusz Rozwoju, który stałby się partnerem dla tego przedsięwzięcia. To oznacza, że w całości i za własne środki wyremontowałby on historyczny obiekt. Natomiast miasto, dzierżawiąc ten teren, wyposażyłoby halę na potrzeby galerii sztuki.

Projekt uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Kolejowej i Grabiszyńskiej głosowany będzie na najbliższej sesji Rady Miejskiej - 14 lipca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama