Sztuki wizualne w RWK 28/2022

Maciek Przestalski | Utworzono: 2022-07-13 11:08 | Zmodyfikowano: 2022-07-13 11:09
Sztuki wizualne w RWK 28/2022 - Fot. RWK
Fot. RWK


W czwartek 21 lipca rozpocznie się 22. MFF Nowe Horyzonty, a w jego trakcie, tradycyjnie sporo wydarzeń związanych ze sztukami wizualnymi: Front Wizualny oraz Scena Artystyczna czyli wystawy: "As Far as I Can See" w SIC BWA Wrocław na placu Kościuszki, "Republika słońca" w Studio BWA Wrocław i "Ambient Room #6: DISCHARGE" w IP Studio w podwórku przy Ruskiej 46, a także "Midnight Show VI: Seans senno-dźwiękowy" w Katedrze św. Marii Magdaleny przy Szewskiej 10. Opowiedzieli o nich Stach i Ewa Szabłowscy.


 


Od 15 lipca do 12 września Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza na ekspozycję "Futurum przeszłości. DOLMED 45 lat", w ramach której zaprezentowane zostaną zbiory fotograficzne, księgi pamiątkowe i kroniki, a także archiwalne materiały filmowe związane z niezwykłym budynkiem zaprojektowanym przez Annę i Jerzego Tarnawskich. Temat przybliżyły nam Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Golec-Orwat.

Posłuchaj całej rozmowy:


 


Od 14 lipca do 2 września w 66P "Stajemy się liryczni tylko w nagłej organicznej zapaści" Nikity Krzyżanowskiej - wrocławskiej malarki tworzącej prace oparte na geście i intuicji, w duchu estetyki ulicznego wandalizmu, w którym odnajduje elementy współczesnej mitologii. Posłuchaj rozmowy z kuratorem Pawłem Baśnikiem oraz GugasemOorbitem - muzykami, których usłyszymy podczas wernisażu.

Posłuchaj całej rozmowy:


 

Do usłyszenia co środę w DAB+, aplikacjach mobilnych, do zobaczenia na www.radiowroclawkultura.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.