MPK stawia na ekologię - do floty dołączą kolejne elektryki

Joanna Jaros, MC | Utworzono: 2022-07-22 07:13 | Zmodyfikowano: 2022-07-22 07:14
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Wrocławskie MPK zdecydowało się w tym tygodniu na zakup dwóch dodatkowych autobusów elektrycznych. Zdecydowaliśmy się już zawrzeć umowę, mówi Krzysztof Pieszko - rzecznik spółki:

Pierwsze autobusy trafią do Wrocławia w połowie przyszłego roku. 

Koszt zakupu tych 13 pojazdów to ponad 52 miliony złotych. W cenę wliczony jest także sprzęt do ładowania i przeszkolenie kadry.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2022-07-23 20:31:55
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Walkę ze smogiem trzeba zacząć nie od kupowania elektrycznych autobusów, ale od podłączenia kamienic komunalnych do elektrociepłowni. Od początku kadencji $utryk niewiele zdziałał w tej materii. I nic dziwnego bo jego prezydencka uwaga zwrócona jest na utrzymanie większości w Radzie Miasta, na lansowanie się w mediach i w Internecie, na stadion i kopaczy, na spotkania w gronie samorządowców i na przeróżne bzdety.
~jozek z bagien
2022-07-22 15:06:23
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -1
Trzeba pamietac ze, slowo - Ekologia, ma dwa oblicza Pod ktore dzisiaj, wszyscy lubia, sie podlanczac Zadam pytanie A co z utylizacja, zbednych juz, bateri bedzie? Bo wiadomo, ze ich ogniwa To bomba ekologiczna, z opoznionym zaplonem! Tylko pytam Bo wiadomo, jak w dzisiejszych czasach Jest z problemem skladowania i pozarow, skladowisk odpadow...
~Panicz
2022-07-22 13:28:36
z adresu IP: (2a02:a318:c039:cf80:945:x:x:x)
Ocena: 10
Słuszna koncepcja. Sprawność silnika diesla w optymalnych warunkach (tzn ,że teoretycznie są możliwe) to do 45% benzynowego 35% Oznacza to ,że w grzejnik zwany potocznie "chłodnicą" idzie 65% energii a w poruszanie mechanizmami 35..Od tego należy odliczyć straty związane z przeniesieniem napędu tzn skrzynia biegów mechanizm różnicowy półosie wał napedowy jeśli jest itp Do tego kupa olejów filtrów smarów świec i innych śmieci które są do niczego nie potrzebne tylko zanieczyszczają środowisko. No i najnowsze filtry do euro7..to już jest wisienka na torcie..Miłośnikom paliw płynnych polecam rezygnację z latarek i przejście na lampy naftowe..trochę konsekwencji nie zaszkodzi!!
~Mechanik
2022-07-22 12:37:30
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: -7
Produkcja takiej baterii to zabójstwo dla środowiska, a potem trzeba ją jeszcze zutylizować... UE ma ostatnio niezgodność bo po przeprowadzeniu dokładnych wyliczeń wychodzi, że 20-sto letnie 1.9 TDI jest wciąż BARDZIEJ EKOlogiczne niż hybrydy i elektryki. Zastanówcie się ile potzreba materiałów i energii na produkcję tych elektrośmieci (wyposażeń, ekranów, tabletów itp..) Ekologia to produkcja jednego auta które starczy na 25 lat jazdy, a nie takich co po 3 latach się rozpadają, a jakiekolwiek naprawy są nieopłacalne
~Andrzej 64
2022-07-22 12:30:53
z adresu IP: (2a00:f41:28cf:df7c:0:x:x:x)
Ocena: -7
Ta wasza j..... ekologia zygac się chce j...... Unię europejska
~taaaaaa............
2022-07-22 12:17:32
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: -2
Stawiają na ekologię :) Pewnie tak jak w kurorcie zwanym Świeradów-Zdrój. Hahahahah
~Ekościema
2022-07-22 10:37:27
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
I ładowarki na dworze, żeby się nie zapaliły, jak w Niemczech.
~Jaa
2022-07-22 08:40:09
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 7
Mogliby postawić na klimatyzowane. To by ludziom naprawdę pomogło, a nie 76 stopni w środku i zero ruchu powietrza
~Gość
2022-07-22 07:56:08
z adresu IP: (2a00:f41:7055:789a:b464:x:x:x)
Ocena: 3
Wkrótce blackout - więc przynajmniej się nie zużyją