Roman Gutek z Horyzontów, organowe kino, Simcha i Moniuszko (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-07-27 17:00 | Zmodyfikowano: 2022-07-27 17:00
A|A|A

Roman Gutek

Radio Wrocław Kultura DAB+ Muzyka, Kino, Festiwal - wtorek, od 16:00 (powt. w środę od 8:00). Na rozmowy zaprasza Grzegorz Chojnowski

Pamiętamy, że trwa festiwal Nowe Horyzonty, bez którego nie wyobrażamy sobie wrocławskich wakacji. Nie byłoby tego festiwalu bez jego twórcy Romana Gutka. Zaprosiliśmy szefa Stowarzyszenia Nowe Horyzonty na rozmowę o świetnym kinie, zwłaszcza że właśnie Kino Nowe Horyzonty za chwilę skończy 10 lat!

Tomasz Głuchowski - dr hab. wrocławskiej Akademii Muzycznej, organista (stale można go spotkać u naszych dominikanów), kurator organów w Narodowym Forum Muzyki. Rozmawiamy o modzie na organy, letnim życiu organowym, także... kinowym, a też o sezonie tego instrumentu w NFM. Jednym słowem: organy, przez wszystkie przypadki. Plus trochę muzyki.

To już po raz 24. Festiwal Kultury Żydowskiej Simcha startuje w sobotę we Wrocławiu. A po kilku tygodniach 60. Festiwal Moniuszkowski w Kudowie-Zdroju. Pytamy o program Stanisława Rybarczyka, szefa obu wydarzeń. Planujemy festiwalowy sierpień. 

Do usłyszenia w DAB+, a także do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama