RWK: Literatura#30 - Autorka Jagiellonów, Werszler o Werszlerze, Ewa o Rynku i Joanna z thrillerem

Ewa Zając | Utworzono: 2022-08-01 12:09 | Zmodyfikowano: 2022-08-01 12:21
RWK: Literatura#30 - Autorka Jagiellonów, Werszler o Werszlerze, Ewa o Rynku i Joanna z thrillerem - foto: RWK
foto: RWK

Kultura DAB+Literatura, czwartek 16:00-19:00 (powtórka piątek 8.00 -11.00)

W audycji książkowej w Radio Wrocław Kultura gościli:

Dorota Pająk-Puda Autorka – „Matka Jagiellonów”, „Sonka”, „Ostatnia żona Jagiełły”, a już za miesiąc, we wrześniu „Dzieci Jagiellonów” (Wydawnictwo MG). To zestaw książek wrocławskiej bibliotekarki i jak sama się określa docentki mniemanologii nadużywanej. Gościliśmy więc autorkę zadurzoną się w Kazimierzu Jagiellończyku, ubóstwiającej jego żonę i mającą słabość do króla Olbrachta… No i uzależnioną od immunosupresji, młodzieży i polskiej literatury.

Posłuchaj całej rozmowy:


Rafał Werszler – artysta plastyk, autor książek, szef działu poligrafii Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu i adiunkt w Zakładzie Teorii i Historii Książki w Instytucie Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Wrocławski. Ma na koncie wiele prac artystycznych, publikacji i kilka książek w tym zaskakującą „Wstydliwy temat ze złotym dachem w tle” oraz monografię prac znanego wrocławskiego artysty… Jerzego Werszlera, która ukazała się właśnie nakładem ATUT Oficyna Wydawnicza. A towarzyszy trwającej właśnie wystawie w Galerii Pod Plafonem w Rynku.

Posłuchaj rozmowy:

Ewa Tenderenda-Ożóg - 66 tys. artykułów, blisko 13 tys. A w 2021 6,6 mln odwiedzin! Obchodzący 15 urodziny serwis Rynek-Ksiązki.pl opowiada o branży wydawniczej i przekładają na zrozumiały język zawiłe komunikaty książkowe i stał się największy w Polsce bankiem danych o rynku wydawniczym. Naszym gościem była prezes zarządu wydającej serwis i Magazyn Książki Biblioteki Analiz.

Joanna Opiat-Bojarska– „Kosma nie potrafi żyć bez ustalonego porządku, zwyczajów i rytuałów. Wszystko, co niespodziewane, wpędza go w panikę. Dlatego kiedy pewnego dnia jego ojciec – jedyna bliska mu osoba – zostaje oskarżony o brutalne morderstwo i aresztowany, świat Kosmy wywraca się do góry nogami”. To o książce „Oni” (Słowne). Naszym gościem jest mistrzyni wyrafinowanych thrillerów, która w „Onych” nagrodzonych Nagrodą Wielkiego Kalibru Czytelników 2022 wyborowo zwodzi czytelników i serwuje im wyjątkowe śledztwo, w którym nic nie jest oczywiste. Misterna intryga, rosnące napięcie i charakterni bohaterowie… Fragmenty tej książki prezentujemy w audiobooku na antenie Radia Wrocław Kultura.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.