Kurtki softshell męskie – czym się różnią i jak wybrać najlepszą?

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-08-03 22:09 | Zmodyfikowano: 2022-08-03 22:14
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Co to jest kurtka softshell – specyfika wykonania


Kurtka typu softshell powstała w alternatywie do określenia hardshell, czyli ubioru, na który składają się trzy warstwy odzieży. Ubiera się wówczas bieliznę termoaktywną, polar lub sweter, oraz kurtkę wierzchnią z membraną.

Jest to rodzaj tkaniny, która ma zagwarantować wszystkie właściwości, które zapewniają trzy wyżej wymienione ubrania. Obecnie ten element garderoby charakteryzuje się wysoką oddychalnością, wiatroodpornością i elastycznością.

Omawiany materiał składa się więc z trzech warstw. Od wewnątrz wyścielony jest przeważnie krótko przystrzyżonym polarem. Jest on gwarantem komfortu termicznego i uniemożliwia wyziębienie organizmu. Następnie znajduje się membrana, wykończona zewnętrznym poliestrem. Warstwa impregnatu na powierzchni sprawia, że jest on w pewnym stopniu wodoodporny, nie chłonie brudu i zanieczyszczeń.

Kurtka softshell męska dostępna w sklepie Outdoorzy.pl


Jaki krój kurtki sportowej softshell męskiej będzie najlepszy?

Męska kurtka softshell zdecydowanie powinna być dobrze dopasowana. Zbyt szeroka, lub zbyt ciasna nie będzie spełniać należycie swojej funkcji ochronnej. Jednocześnie powinieneś móc pod spód włożyć dodatkową warstwę ocieplającą, np. polar lub sweter.

Poszukując okrycia wierzchniego idealnie dobranego nie tylko pod względem rozmiaru, ale i do swoich potrzeb, warto zapoznać się z asortymentem sklepu z odzieżą i sprzętem outdoorowym. Tego typu sprzedawcy dysponują towarem pochodzącym od najlepszych na rynku producentów, specjalizujących się w dostarczaniu profesjonalnej odzieży do uprawiania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Można tu wskazać na serwis Outdoorzy.pl.

Kurtka softshell męska


Oddychalność materiału a aktywność fizyczna

W zależności od stopnia oddychalności poszczególne modele mogą mieć wyczuwalne różnice w materiale. Jeżeli potrzebujesz kurtki do niewielkiego wysiłku fizycznego, możesz wybrać model o większej wiatroszczelności i ochrony przed wilgocią.

Grubość tego typu odzieży ma spore znaczenie. Kluczowa jest tzw. izolacja termiczna. Cienkie kurtki, tzw. ultralight, są przewidziane do użytkowania w wyższych temperaturach. Grubsze sprawdzą się jesienią i wczesną zimą.

Kurtka softshell męska


Softshell z kapturem czy bez?

Wybierając kurtkę softshell męską z pewnością zwrócisz uwagę na to, że na rynku są dostępne zarówno te z kapturem, jak i bez niego. Te bez nakrycia głowy będą lżejsze i sprawdzą się, jeżeli zależy ci na możliwie jak najmniejszej gramaturze. Jednak jest to element przydatny, np. podczas silnego wiatru. Czasami możesz spotkać się też z dodatkowym daszkiem, który ochroni twoją twarz przed uporczywym słońcem.


Dodatkowe funkcje

Niektóre modele mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, które podnoszą komfort użytkowania, oraz zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa. Możesz spotkać, np. różne kieszonki podnoszące funkcjonalność, odblaski, czy też siateczkę w miejscach, które są najbardziej narażone na zwiększoną potliwość. Warto poświęcić zakupowi kurtki softshell męskiej trochę czasu — idealnie dopasowany model sprawdzi się podczas wielu różnych aktywności na świeżym powietrzu.

 

REKLAMA
Reklama