Areszt dla 38-latka. Wyłudzał pieniądze metodą "na wnuczka"

Jakub Dworzecki, JD | Utworzono: 2022-08-05 07:00 | Zmodyfikowano: 2022-08-05 07:00
A|A|A

fot. ilustracyjna RW

Jak poinformował, w czwartek, kom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, policjanci pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy zajęli się sprawą po tym, jak 15 lipca tego roku doszło do wyłudzenia 40 tys. zł od 68-letniej mieszkanki Jedliny-Zdroju.

"Tego dnia do pokrzywdzonej zadzwonił telefon, a podająca się za jej kuzynkę oszustka poinformowała o wypadku drogowym, którego jest sprawczynią. 68-latka przekazała 40 tys. zł mężczyźnie, który podawał się za kuriera działającego z upoważnienia prokuratora. Wnikliwie przeprowadzone czynności operacyjne pozwoliły na ustalenie tożsamości tzw. odbieraka, czyli osoby, która udawała kuriera i przejęła od poszkodowanej pieniądze" – wyjaśnił policjant.

Mężczyzna został zatrzymany w ubiegłym tygodniu, w Świebodzicach. Mundurowi udowodnili podejrzanemu, że dopuścił się kolejnych, tego typu, przestępstw. 11 lipca tego roku, w Bytomiu, od 85-latki odebrał 32 tys. zł, a dwa dni później, w Jeleniej Górze, 40 tys. zł od 77-latki. "Mężczyzna przyznał się również do dwóch usiłowań tego typu oszustw w Jeleniej Górze oraz Katowicach" – dodał Świeży.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama