Plażowa wicemistrzyni kraju zagra w Volleyu

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-08-08 07:32
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Magdalena Saad to doświadczona zawodniczka, która ma za sobą 9 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Na podium siatkarskiej ekstraklasy stawała dwukrotnie – najpierw jako mistrzyni kraju z Atomem Treflem Sopot (2012), a później jako wicemistrzyni z ŁKS Commerceconem Łódź (2021). To właśnie w swojej rodzinnej Łodzi libero współpracowała z obecnym trenerem #VolleyWrocław Michalem Maškiem.

W bogatym CV Saad można odnaleźć też złoto I ligi z Wisłą Warszawa (2017) i awans na zaplecze Tauron Ligi z San-Pajdą Jarosław, w której grała na lewym skrzydle.

Libero z powodzeniem występuje również na boiskach do siatkówki plażowej – tylko w tym sezonie triumfowała podczas Orlen PKO Volley Tour w Przysusze oraz dwukrotnie stała na drugim stopniu podium w turniejach z cyklu Plaży Open, w Czeskim Cieszynie i Myślenicach. Saad w duecie z Agatą Wawrzyńczyk w 2021 roku walczyła w finale ORLEN Mistrzostw Polski, ale ostatecznie siatkarki zostały wicemistrzyniami kraju.

Do Wrocławia nasza nowa libero przychodzi z KS Pałacu Bydgoszcz, w barwach którego rozegrała pełny sezon. Wystąpiła we wszystkich 22 meczach i 89 setach bydgoskiej drużyny, kończąc sezon 2021/2022 jako trzecia najskuteczniej przyjmująca Tauron Ligi (55,28%).

- Cieszę się z podpisania umowy z #VolleyWrocław, nie tylko ze względu na to, że od teraz będę mieszkała w pięknym mieście, ale też dlatego, że wrocławska ekipa to klub z tradycjami, który od lat pozostaje w siatkarskiej ekstraklasie. Dużym argumentem przemawiającym za moim dołączeniem do zespołu był też trener Michal Mašek, z którym miałam już przyjemność współpracować i bardzo cenię sobie jego umiejętności trenerskie. Na określanie celu zespołu na ten sezon jest jeszcze za wcześnie, ale mam nadzieję, że wykonamy wspólnie ciężką pracę, będziemy się w niej wspierać i dla każdej zawodniczki najbliższy czas będzie fajną sportową przygodą, której zwieńczeniem będzie dobry wynik. - mówi Magdalena Saad.

- W naszym zespole witamy bardzo doświadczoną libero, jaką jest Magda Saad. Myślę, że to uznana marka na naszym krajowym podwórku, tym bardziej cieszymy się, że przyjęła nasze zaproszenie do współpracy i będzie jednym z filarów drużyny na sezon 2022/2023 – zaznacza Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:
Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama