Brazylijskie wzmocnienie Volleya

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-08-13 07:00
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Regiane Bidias to była reprezentantka Brazylii, która na swoim koncie ma liczne nagrody, przede wszystkim rozgrywek klubowych. Skrzydłowa spędziła 13 lat w drużynie Rexona Rio de Janeiro, z którą dziesięciokrotnie sięgała po tytuł mistrzowski brazylijskiej Superligi, trzykrotnie po Puchar Brazylii i dwukrotnie po Superpuchar Brazylii. Te i wiele więcej nagród Bidias zgromadziła na swoim koncie w ojczyźnie, jednak w 2017 roku postanowiła spróbować swoich sił poza granicami Brazylii.

Mierząca 190 cm wzrostu zawodniczka trafiła wtedy do ŁKS Commerceconu Łódź, z którym zdobyła wicemistrzostwo (2018) i mistrzostwo Polski (2019) oraz srebro (2018) i brąz (2019) w rozgrywkach Pucharu Polski. Z ŁKS brała też udział w Lidze Mistrzyń, a w klubie współpracowała z obecnym trenerem #VolleyWrocław, Michalem Maškiem.

Po rozstaniu z łódzkim klubem przeniosła się na rok do słonecznej Italii, jednak szybko powróciła do siatkarskiej ekstraklasy w Polsce. Dołączyła do Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz, a w minionym sezonie reprezentowała – podobnie jak druga przyjmująca #VolleyWrocław Anna Bączyńska – barwy beniaminka Tauron Ligi, UNI Opole. Zajęła z nim 7. miejsce w rozgrywkach. W Opolu wystąpiła we wszystkich 26 meczach zespołu i zdobyła 339 punktów – 283 atakiem, aż 38 blokiem i 18 zagrywką. Trzykrotnie wybierana została najlepszą zawodniczką spotkania.

Brazylijka nie ukrywa, że trener Mašek to jeden z powodów, dla których zdecydowała obrać się wrocławski kierunek:

- Po dwóch latach spędzonych w Łodzi, roku w Bydgoszczy i ostatnim sezonie w Opolu przyszła pora na Wrocław, który teraz stanie się moim nowym domem. Jestem bardzo podekscytowana, że ponownie będę mogła współpracować z trenerem Maškiem i rozgrywającą Lucie Mühlsteinovą, ponieważ w ŁKS-ie osiągaliśmy wspólnie dobre wyniki. Poza tym dobrze czuję się w dużych miastach i lubię ciekawe projekty i nowe wyzwania! - podkreśla nowa siatkarka Volleya.

- Transfer Regiane do naszego zespołu to wzmocnienie naszej formacji przyjmujących. Od wielu sezonów Regiane gra w Polsce i klasy tej zawodniczki nikomu nie trzeba przedstawiać. Tym bardziej cieszymy się, że w nadchodzących rozgrywkach ta zawodniczka będzie po naszej stronie siatki, co, mam nadzieję, przysporzy naszym kibicom wiele radości – mówi Jacek Grabowski, prezes wrocławskiego klubu.

Skład #VolleyWrocław na sezon 2022/2023:

Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Mühlsteinová
Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska
Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad
Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska
Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama