DRJ: Święto Ceramiki w Bolesławcu. "Zdobne i niekruche"

Marek Obszarny, el | Utworzono: 2022-08-20 12:46 | Zmodyfikowano: 2022-08-20 12:50
A|A|A

A. Skupień

Wszędzie króluje ceramika, a dominującym kolorem jest... kobaltowy, oczywiście! Dziesiątki pomysłowo zaaranżowanych stoisk przyciągają wzorami i kształtami niezliczonych wręcz, wcale nie takich kruchych cacuszek. Można więc podziwiać talerze w każdym rozmiarze, są wazony, kubki i kubeczki, filiżanki, patery, donice i doniczki, misy i miseczki, cukiernice i solnice, a nawet kwiaty. Ceramiczne motyle przysiadły na wielu z nich.

Oprócz typowo bolesławieckich zdobień, znajdziemy również twórcze wariacje na ich temat, a obok zupełnie współczesne wzory.

Amatorzy unikalnych form ceramicznych znajdą wiele obiektów, którym zapewne poświęcą swoją uwagę. Jest co podziwiać, jest w czym wybierać.

Znanej w Polsce i całej Europie imprezie towarzyszy wiele imprez, w tym liczne koncerty i warsztaty ceramiczne, na uczestnictwo, w których warto zarezerwować sobie przynajmniej trochę czasu.

Dolnośląski Rozkład Jazdy Radia Wrocław bawił się wspaniale na Bolesławieckim Święcie Ceramiki, czego dowodem niech będą, oprócz antenowych relacji, także zdjęcia. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama