Zagłębie gorsze od Radomiaka

Robert Radczak, WK | Utworzono: 2022-08-21 19:47
Zagłębie gorsze od Radomiaka - fot. Maja Radczak

W pierwszej połowie gra była wyrównana i niewiele było sytuacji podbramkowych. Pierwszą już w 3 min. stworzyli gospodarze, ale po strzale Filipa Starzyńskiego sprzed pola karnego piłka odbiła się od poprzeczki. Na kolejną trzeba było czekać do 31 min. gdy po dośrodkowaniu Łukasza Łakomego w polu karnym Radomiaka świetnie wszedł między obrońców Arkadiusz Woźniak, ale strzałem z 10 metrów z pierwszej piłki nie zdołał zaskoczyć ustawionego na środku bramki Filipa Majchrowicza. W 45 min. najpierw w polu karnym gości Martin Doleżal nie sięgnął piłki wrzuconej przed bramkę przez Łakomego, a po wybiciu futbolówki przez obrońcę, w opałach znalazł się zbyt daleko wysunięty z bramki Kacper Bieszczad, lecz Maurides nie zdołał oddać celnego strzału i do przerwy był remis 0:0.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składach i Zagłębie od razu ruszyło do natarcia. W 51 min. Łakomy wrzucił piłkę przed bramkę, Bartosz Kopacz zgrał ją głową do Kacpra Chodyny, ale ubiegł go Mateusz Cichocki, który zdołał wybić piłkę. Potem inicjatywę przejęli goście i w 58 min. Bieszczad musiał sparować na róg piłkę uderzoną z lewej strony przez Leandro. A w 60 min. najlepszą okazję dla Radomiaka zaprzepaścił Luis Machado, który z 8 metrów posłał piłkę nad bramką. W 62 minucie trener Zagłębia dokonał dwóch zmian: w miejsce Filipa Starzyńskiego i Kacpra Chodyny wprowadził do gry Koko Hinokio i Tornike Gaprindaszwiliego. Lubinianie oddalili grę od własnej bramki i znów zaczęli atakować. Ale w 76 min. po wyrzucie z autu, piłka przeleciała przez szerokość bramki Zagłębia wprost na głowę Raphaela Rossiego, który strzałem głową zaskoczył Bieszczada i dał Radomiakowi prowadzenie. Lubinianie szukali okazji do wyrównania, ale goście umiejętnie się bronili. W końcówce dwie szanse miał Gaprindaszwili, ale najpierw jego strzał zablokował Majchrowicz, a potem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Radomiaka 1:0.

KGHM Zagłębie Lubin – Radomiak Radom 0:1 (0:0).

Bramka: 0:1 Raphael Rossi (76-głową).

Żółta kartka – Radomiak Radom: Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Filipe Nascimento.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).
Widzów: 4908.

KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Bieszczad – Arkadiusz Woźniak, Bartosz Kopacz, Jarosław Jach, Guram Giorbelidze (79. Mateusz Bartolewski) – Kacper Chodyna (62. Tornike Gaprindaszwili), Filip Starzyński (62. Koki Hinokio), Tomasz Makowski, Łukasz Łakomy, Cheikhou Dieng (79. Damjan Bohar) – Martin Doleżal (83. Szymon Kobusiński).

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Mateusz Grzybek, Mateusz Cichocki, Raphael Rossi, Dawid Abramowicz – Thabo Cele (90+2. Daniel Łukasik), Filipe Nascimento – Leandro (66. Lisandro Semedo), Roberto Alves, Luis Machado (80. Daniel Pik) – Maurides (80. Michał Feliks).