Puchar Polski: awans Śląska, Górnik i Miedź za burtą

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-08-31 21:30
Puchar Polski: awans Śląska, Górnik i Miedź za burtą - fot. mat. prasowe PZPN

Śląsk w 1/32 finału rywalizował z niżej notowanym Ruchem Wysokie Mazowieckie. Rywal już w 34 minucie musiał radzić sobie w osłabieniu, bo czerwoną kartką został upomniany Jakub Mikołajczyk. Wrocławianie przewagę wykorzystali w 45. minucie, kiedy do siatki trafił Erik Exposito. W drugiej połowie podopieczni Ivana Djurdjevicia potwierdzili różnicę klas i do bramki Ruchu trafili jeszcze Sebastian Bergier, Patryk Janasik i ponownie Exposito. Tym samym Śląsk pewnie zameldował się w 1/16 finału.

O niespodziankę długo starał się Górnik Polkowice. Drugoligowiec w starciu z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz co prawda przegrywał do przerwy 0:1, ale za sprawą bramki Abdallaha Hafeza polkowiczanom udało się doprowadzić do wyrównania. Górnikowi nie starczyło jednak sił na dogrywkę, gdzie wykorzystała to Sandecja, która ostatecznie wygrała 3:1.

Niespodziankę, ale negatywną, sprawiła za to Miedź Legnica. Piłkarze Wojciecha Łobodzińskiego na wyjeździe przegrali z ostatnim zespołem 1. ligi, Resovią 0:1.

Tym samym w 1/16 finału przedstawicielami Dolnego Śląska będą Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów i Śląsk Wrocław. Do tego grona ma szansę dołączyć jeszcze Lechia Dzierżoniów, która jutro podejmie Piasta Gliwice.