Namierzanie telefonu w czasie rzeczywistym - wygodna aplikacja

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-09-05 10:53
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Dlaczego warto zadbać o możliwość zlokalizowania telefonu?

Lokalizacja telefonu i możliwość jego namierzenia mogą okazać się niezwykle przydatne między innymi w przypadku, gdy zgubimy nasz telefon lub nie do końca wiemy, gdzie aktualnie się on znajduje. Taka opcja może nas również ustrzec przed przykrymi konsekwencjami utraty fizycznego dostępu do naszego telefonu. Skradzione urządzenie może na przykład posłużyć do wyłudzania pieniędzy od naszych znajomych (za pośrednictwem listy kontaktów czy mediów społecznościowych) czy nawet korzystania z naszych środków bankowych (wiele osób za pośrednictwem telefonu loguje się na swoje konta lub płaci bezgotówkowo za pomocą właśnie smartfonu). Wszystko to sprawia, że warto mieć dostęp do narzędzia, które szybko potrafi ustalić położenie naszego sprzętu, zwłaszcza że określenie jego lokalizacji to zaledwie jedna z wielu funkcji takich aplikacji.

Powyższe przykłady tylko potwierdzają, jak ważnym zabezpieczeniem może okazać się lokalizacja telefonu po numerze dzięki systemowi takiemu jak Lokalizo.pl


Najlepsze aplikacje do namierzania smartfonu w czasie rzeczywistym

Jak wybrać najlepszą aplikację do lokalizowania telefonu? Trudno udzielić szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórych użytkowników w pełni zadowolą darmowe usługi, które pozwalają między innymi na namierzanie telefonu i jego zdalne wymazanie (usunięcie danych z pamięci wewnętrznej) oraz zablokowanie (wówczas stanie się on niemal bezużyteczny w rękach nieuczciwego znalazcy czy złodzieja). Spora część osób decyduje się jednak także na płatne rozwiązania, które w swoim arsenale mają znacznie więcej różnorodnych opcji. Przykładem może być tutaj aplikacja Lokalizo, która związana jest serwisem internetowym o tej samej nazwie. Pozwala ona między innymi na namierzanie telefonu w czasie rzeczywistym (za pośrednictwem BTS czy Wi-Fi), sprawdzanie historii lokalizacji urządzenia czy dostęp do kopii rejestru połączeń i wiadomości tekstowych. Takie rozwiązanie może zainteresować nie tylko chcących namierzyć urządzenie, ale też na przykład rodziców i opiekunów, którzy chcą sprawować kontrolę nad urządzeniami swoich podopiecznych. Przed skorzystaniem z takich opcji warto zapoznać się z zasadami ich działania, regulaminem czy cennikiem. Dzięki temu będziemy mogli wybrać opcję czy pakiet, które w największym stopniu odpowiadać będą naszym oczekiwaniom.

REKLAMA
Reklama