Joanna Pacak w zespole siatkarek Volley Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-09-06 07:45
A|A|A

fot. volleywroclaw.pl

Volley Wrocław informował wcześniej o zawodniczkach, które będą występować na pozycjach rozgrywających, atakujących, libero oraz przyjmujących. Teraz skład środkowych drużyny na najbliższy sezon także został skompletowany. Do Łucji Kuriaty, Julii Stancelewskiej i Dominiki Witowskiej na środek siatki dołączy Joanna Pacak.

Pacak to 26-letnia środkowa, która regularne treningi siatkarskie rozpoczynała w Neptunie Końskie. W 2011 roku dołączyła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS Sosnowiec, a w 2012 została brązową medalistką mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA w kategorii kadetek. Jako juniorka dołączyła do Budowlanych Łódź, z którymi w tej kategorii wiekowej również zdobyła brąz, jednak tym razem – Mistrzostw Polski. W tym samym roku Pacak była też częścią pierwszego zespołu Budowlanych, gdzie zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju.

Po kolejnych trzech sezonach w Legionowie mierząca 187 cm wzrostu środkowa dołączyła na taki sam okres do ŁKSu Łódź. W barwach łódzkiego klubu trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium mistrzostw Polski. W ostatnim sezonie o miejsce na boisku walczyła z reprezentantkami Polski, Klaudią Alagierską i Kamilą Witkowską. Pacak pojawiła się na parkiecie w 23 meczach ŁKS-u – zdobyła w nich 79 punktów, w tym 42 atakiem, 7 zagrywką i 30 blokiem. Teraz z ekipy ŁKSu przenosi się do Wrocławia na zasadzie wypożyczenia.

Dołączam do wrocławskiej drużyny po trzech sezonach spędzonych w ŁKSie Łódź, z którym zdobyłam trzy brązowe medale. Przechodzę do nowego zespołu po bezcenne boiskowe doświadczenia i sądzę, że będzie to dobre miejsce na doskonalenie moich siatkarskich umiejętności. Z trenerem Michalem Maskiem i Bartkiem Bartodziejskim pracowaliśmy już w poprzednich latach w Łodzi i liczę na to, że nasza współpraca będzie się układała tak samo dobrze, jak wtedy w sezonach w ŁKS-ie – Joanna Pacak.

Od początku budowania zespołu założyliśmy sobie koncepcję z czterema środkowymi. Wobec kontuzji Oli Gancarz musieliśmy jednak zmienić nieco plany. W trakcie rozmów z agentami okazało się, że jest możliwość wypożyczenia Asi Pacak. Po rozmowach z Michalem zdecydowaliśmy się na ten ruch i od dziś Asia jest już z nami i kontynuuje przygotowania do sezonu 2022/23 w biało-zielonych barwach. Bardzo cieszę się z dołączenia Asi do naszego zespołu i życzę jej jak najwięcej radości we Wrocławiu – dodaje Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.

Skład Volley Wrocław na sezon 2022/2023:

Rozgrywające: Adrianna Szady, Lucie Muhlsteinova

Atakujące: Melissa Evans, Zuzanna Kamińska, Julia Szczurowska

Libero: Joanna Chorąża, Magdalena Saad

Środkowe: Łucja Kuriata, Julia Stancelewska, Dominika Witowska, Joanna Pacak

Przyjmujące: Anna Bączyńska, Regiane Bidias, Aleksandra Gołębiowska, Aleksandra Gromadowska

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama