Najem krótkoterminowy nadal świetną opcją dla inwestorów

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-09-13 09:37
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Czym jest najem krótkoterminowy

Jest to strategia inwestycyjna, w której kupujesz nieruchomość, ale zamiast wynajmować ją długoterminowym najemcom, oferujesz ją na Airbnb lub innej stronie internetowej poświęconej wynajmowi wakacyjnemu.


Korzyści z wynajmu krótkoterminowego

Ta strategia stała się ostatnio bardzo popularna i łatwo zrozumieć, dlaczego. Po pierwsze, oferuje coś, co jest teraz bardzo trudne do osiągnięcia: przepływ gotówki.

Przepływy pieniężne są coraz trudniejsze do uzyskania, głównie dlatego, że ceny domów rosną znacznie szybciej niż czynsze. Ale nieruchomości na rynku krótkoterminowym wciąż oferują duży potencjał przepływu gotówki. Oczywiście, musisz mieć dobrą nieruchomość na dobrym rynku - tak jak w przypadku każdej inwestycji. Na temat nieruchomości zapraszamy na www.ogloszenia24m.pl

Po drugie, rynki na których sprawdza się wakacyjny najem, to także rynki o wysokiej amortyzacji. Pomyśl o miejscach, do których ludzie jeżdżą na wakacje, takich jak miasteczka narciarskie, domy nad jeziorem czy duże miasta. Są to rynki, które w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się rozwinęły.

Jest więc dobry powód, dla którego wielu inwestorów zaczyna stosować tę strategię i wygląda na to, że sytuacja będzie jeszcze lepsza.


Jak radzi sobie rynek najmu krótkoterminowego

COVID był czasem przełomu dla tego typu rynku. Wiele osób myślało, że podróże zatrzymają się w miejscu, a obiekty będą stały puste przez wiele miesięcy. Zamiast tego stało się coś zupełnie przeciwnego, a COVID przyspieszył istniejący trend odchodzenia od hoteli, gdzie ludzie tłoczyli się masowo. Pomimo wszystkich ograniczeń i restrykcji dotyczących podróżowania w czasie pandemii, popyt na wynajem krótkoterminowy znacznie wzrósł w stosunku do roku 2020 i 2019.


Świetlana przyszłość rynku krótkoterminowego

Dane rynkowe są bardzo zachęcające dla inwestorów. Wskaźniki obłożenia wzrastają, co oznacza, że na rynek napływa więcej gotówki. Według statystyk najlepiej radzą sobie duże, luksusowe obiekty w małych miastach lub miejscowościach wypoczynkowych. Niezależnie więc od tego, czy jesteś obecnym inwestorem, czy też chcesz wejść na rynek, to mogą być miejsca, które warto wziąć pod uwagę przy kolejnym zakupie.

REKLAMA
Reklama