Literatura #35: żużel od kuchni, specjalna seria kryminałów, "Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz"

Jacek Antczak, Paweł Iwanina | Utworzono: 2022-09-15 17:30 | Zmodyfikowano: 2022-09-15 17:32
A|A|A

Rozliczenie. O żużlu bez cenzury


Godz. 16.15. – Wojciech Koerber – Dziennikarz sportowy, m.in. wrocławski korespondent z Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, Letnich Igrzysk Olimpijskich czy Turniej Czterech Skoczni, felietonista „Tygodnika Żużlowego” oraz „Przeglądu Sportowego”. 10 lat temu zadebiutował książką „Olimpijczycy sprzed lat”, potem wydał opowieść o „Dolnośląskich Olimpijczykach” i książkę „The World Games Wrocław 2017. Przedsionek olimpizmu”. Kilka lat temu napisał bestsellerową biografię trenera żużlowej reprezentacji Polski „Marek Cieślak. Pół wieku na czarno” (Wydawnictwo SQN). Po sukcesie tej książki Marek Cieślak powraca w „Rozliczeniu”, by rozliczyć się z przeszłością i żużlowym środowiskiem. Wyjaśnia, w jakich okolicznościach pojednał się z Tomaszem Gollobem, dlaczego nie został kolegą z Rafałem Dobruckim, kiedy popełnił błąd kosztem Bartosza Zmarzlika, z jakiego powodu Rune Holta wyzwał go od kłamców i co poszło nie tak w kontaktach z Maciejem Janowskim... „Rozliczenie” to prawdziwe oblicze dyscypliny widzianej oczami człowieka, który od ponad 55 lat znajduje się w jej centrum.

 


Godz. 17.00. – Natasza Socha – dziennikarka, felietonistka, pisarka, blogerka, ilustratorka. Autorka kilkunastu książek, ostatnio także połowa morderczego duetu autorskiego - "partnerki w zbrodni". Pisarki Magda Stachula z Nataszą Sochą połączyły bowiem siły i tak powstała seria Grey Book (Purple Book Wydawnictwo), której premiera była w maju 2022. Jako pierwsze w serii ukazały się „Gdzie jest Emma?” Magdy Stachuli i „Przerwana kołysanka” Nataszy Sochy, potem „Piętno” i „Stalker”, a ostatnio „Rozrywka” Magdy i „Echo” Nataszy. Ta ostatnia autorka, która zadebiutowała bestsellerową powieścią “Macocha”, dzieli swój czas między Poznaniem i niewielką niemiecką wsią, gdzie uwielbia oddawać się twórczości literackiej. Inne znane powieści Nataszy Sochy to m.in. “Ketchup”, “Cicha 5”, “Maminsynek”, “Rewanż” i inne m.in. z obyczajowej serii „Agencji Rozbitych Serc”. Porozmawiamy z nią zarówno o tych najstarszych książkach , jak i najnowszych projektach wydawniczych.

 


Godz. 18.00. – Piotra Żyłka i ks. Manfred Deselaers – „Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz” (Wydawnictwo Znak) – to nowa książki bestsellerowego autora - Piotra Żyłki (m.in. „Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie” czy „Bóg. Cisza. Prostota Brat Marek z Taizé”). Najnowsza książka to przejmująca rozmowa z ks. Manfredem Deselaersem - człowiekiem, który wybrał życie duchownego w miejscu związanym z najmroczniejszymi kartami historii ludzkości, a swoim życiem przełamuje od lat schematy, bariery, uprzedzenia. W książce pojawia się też wątek wrocławianki - świętej Edyty Stein - Żydówki, która wstąpiła do Karmelu i zginęła w Auschwitz.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama