Zagłębie kontrolnie "w kratkę"

| Utworzono: 2011-02-02 15:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Marek Bajor wystawił dwie różne jedenastki i sprawdził formę piłkarzy w dwóch meczach sparingowych. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem nad drugoligowym Zagłębiem Sosnowiec. Zagłębie przegrywało do przerwy 0:1, ale w drugiej połowie najpierw gola strzelił Mouhamadou Traore, a dwie minuty przed końcem meczu wynik usatlił Adrian Rakowski, który po przerwie zastąpił Costę.

Drugi sparing był mniej udany. Drużyna w starciu z pierwszoligowym GKS-em Katowice nie potrafiła pokonać bramkarza rywali, a w drugiej połowie do siatki Bojana Isailovicia trafił Przemysław Pitry.

W obu meczach zabrakło Dawida Plizgi i Szymona Pawłowskiego, którzy są na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Zagłębie Lubin - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
Traoré 59, Rakowski 88 - Lachowski 7

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Przemysław Kocot, Mateusz Bartków, Csaba Horváth, Costa Nhamoinesu (46 Adrian Rakowski) - Deniss Rakels, Damian Dąbrowski, Martins Ekwueme, Kamil Wilczek, Adrian Błąd (46 Mouhamadou Traoré) - Wojciech Kędziora.

Zagłębie Sosnowiec: (I połowa) 1. Ołeksij Szlakotin - 3. Vladimír Bednár, 30. Mateusz Madej, 19. Sławomir Jarczyk, 8. Tomasz Łuczywek - 4. Krzysztof Napora, 7. Krzysztof Markowski, 17. Michał Cyganek, 16. Patryk Stefański - 5. Marcin Lachowski, 24. Ireneusz Gryboś (43, 6. Michał Grunt). (II połowa) 12. zawodnik testowany - 18. Sebastian Markiewicz, 14. Marcin Grabowski, 22. Jakub Dziółka, 15. Sebastian Stefański - 9. Paweł Posmyk, 27. Marcin Sierczyński, 25. Adrian Jeremicz, 28. Michał Filipowicz - 6. Michał Grunt, 11. Marek Suker.

Zagłębie Lubin - GKS Katowice 0:1 (0:0)
Pitry 61

Zagłębie Lubin: Bojan Isailović (46 Aleksander Ptak) - Bartosz Rymaniak, Szymon Kapias, Michał Stasiak, Fernando Dinis - David Abwo (55 Patryk Bryła), Łukasz Hanzel, Mateusz Bartczak (55 zawodnik testowany), Amer Osmanagić, Arkadiusz Woźniak - Dušan Đokić.