Premiera AirPods Pro 2 - czy warto na nie czekać

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-09-20 09:38 | Zmodyfikowano: 2022-09-20 09:39
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora/ fot. unsplash.comNajważniejsze informacje o Apple AirPods Pro 2

Premiera AirPods Pro 2 była jedną z najbardziej oczekiwanych premier na rynku elektroniki tego roku. W przeciwieństwie do innych urządzeń marki Apple, AirPods Pro 2 pojawiły się dopiero po 3 latach od debiutu pierwszej generacji tych słuchawek. Słuchawek, które zrewolucjonizowały pojęcie słuchawek do telefonu. AirPods Pro nie tylko oferują wysokiej jakości dźwięk, ale także umożliwiają swobodne przełączanie się pomiędzy połączonymi urządzeniami tej marki, łatwe odtwarzanie i wygodną obsługę. Czy ich następna odsłona jest jeszcze bardziej zaawansowana?

Jeśli poszukujesz słuchawek, które będą kompatybilne z Twoim sprzętem z logo jabłuszka, które nie mają problemów z połączeniem, a do tego oferują najlepszy dźwięk, to zdecydowanie warto się nimi zainteresować. Czym się wyróżniają? Jakie są ich parametry? Oto najważniejsze informacje o Apple AirPods Pro 2.


Procesor Apple H2 i dźwięk przestrzenny

Apple AirPods Pro 2 oferują wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. Zawdzięczają to zupełnie nowemu procesorowi, w jaki zostały wyposażone. System dźwięku przestrzennego polega na zmianie jego struktury w zależności do kierunku skierowania głowy. Czysty dźwięk, jakim szczycą się AirPods Pro 2 to ogromna przyjemność dla ucha użytkownika. Ten sam malutki chip, o nazwie Apple H2, który za niego odpowiada, odpowiada także za bezproblemową łączność ze wszystkimi urządzeniami z systemem iOS 16 i dostosowanie jej do swoich preferencji.


System aktywnego tłumienia zakłóceń

Nowe słuchawki Apple AirPods Pro 2 oferują także zdecydowanie lepszą redukcję szumów od poprzednika. Dwukrotnie wydajniejszy system skutecznie tłumi zakłócenia. Jak się to przejawia? Wyobraź sobie, że stoisz pośrodku zatłoczonego pasażu w galerii handlowej, słuchasz ulubionej piosenki lub dzwoniącej do Ciebie osoby, a nic nie zagłusza dźwięku — tak właśnie działa system aktywnego tłumienia zakłóceń w AirPods Pro 2. Ten system bardzo przydaje się podczas odkurzania, nie polecamy jednak stosować go, spacerując chodnikiem, gdyż odgłosy wydawane przez samochody są praktycznie niesłyszalne, co stwarza pewne niebezpieczeństwo.


Sterowanie i obsługa za pomocą gestów

Nowością, która zdecydowanie zasługuje na uwagę, jest sterowanie głośnością za pomocą gestów. Nowe AirPods Pro 2 zostały pozbawione typowych przycisków, wyposażone są za to w czujniki, które reagują na gesty dłonią. To duża zmiana, dzięki której obsługa słuchawek staje się o wiele łatwiejsza.


Wydajna bateria

Firma Apple chwali się, że słuchawki mogą odtwarzać muzykę nieprzerwanie przez nawet 6 godzin. Jednak szybko i łatwo można odnowić to zużycie, jeśli tylko będziemy mieć przy sobie etui ładujące. Ten czas wydłużymy do 30 godzin z pomocą przenośnego etui, które w razie zagubienia można szybko odnaleźć, korzystając z funkcji lokalizacji w aplikacji na smartfonie. Dla ułatwienia poszukiwań do etui ładującego dodano głośnik, który może odtwarzać wysoki dźwięk. Co więcej, słuchawki można ładować także, używając ładowarki do Apple Watcha.


Rozmiar i design

Kształt słuchawek AirPods Pro 2 jest bardzo ergonomiczny. Słuchawki dobrze leżą w uchu, nie gniotą i nie wypadają. Co więcej, w czasie tegorocznej premiery AirPods Pro 2 Apple zaprezentowało nowy rozmiar wkładek — XS. Tym samym druga generacja AirPods dostępna jest w czterech rozmiarach — L, M, S i XS. Wybierając te, które najlepiej przylegają do Twoich uszu, otrzymujesz spersonalizowany dźwięk. Co jeszcze wiemy o tych słuchawkach?


Co wiemy o Apple AirPods Pro 2?

Debiut AirPods Pro w 2019 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. Użytkownicy ekosystemu Apple otrzymali dodatkowe urządzenie, dzięki któremu mogli odtwarzać wysokie jakości dźwięk w słuchawkach, które bezproblemowo można sparować ziPhone`em. Na temat słuchawek pierwszej generacji po dziś dzień, użytkownicy wypowiadają się głównie w samych superlatywach. Elegancki design, świetne wykonanie, układ oferujący aktywną redukcję hałasu i różne funkcje ułatwiające kontrolę muzyki szybko znalazły przychylność wśród posiadaczy. Słuchawki AirPods Pro drugiej generacji, wyposażone w nowy procesor H2, oferujący znacznie ulepszony układ bezprzewodowy mają ogromną szansę zawojować rynek słuchawek tego typu na kilka kolejnych lat.


Czy warto kupić słuchawki AirPods Pro 2?

Największą zaletą słuchawek AirPods Pro 2 jest fakt, że model jest w stanie emitować dźwięk przestrzenny, pozbawiony zakłóceń. Dzięki aktywnej redukcji szumów możesz cieszyć się wyjątkową jakością. Adaptacyjny tryb kontaktu próbkuje dźwięk z ogromną prędkością, dlatego do Twoich uszu dociera tylko to, co powinieneś słyszeć, zaś wszelkie szumy zostają wyeliminowane. Jeśli zatem zależy Ci na takich wrażeniach w trakcie użytkowania, bezproblemowej łączności z innymi urządzeniami Apple, wygodzie noszenia i komforcie obsługi, to zdecydowanie warto kupić słuchawki AirPods Pro 2.

REKLAMA
Reklama