Skandal w Limoges i dwa gole piłkarzy z Lubina

PP/PAP | Utworzono: 2022-09-26 09:00 | Zmodyfikowano: 2022-09-26 09:00
Skandal w Limoges i dwa gole piłkarzy z Lubina - fot. Zagłębie Lubin S.A.

Zgodnie z przepisami mecz może się odbywać, jeśli na boisku znajduje się co najmniej ośmiu piłkarzy zespołu. W 77. minucie Darnell Bile brutalnie sfaulował, a potem jeszcze uderzył głową jednego z Polaków i jako czwarty z Francuzów wyleciał z boiska. W tym momencie sędzia zakończył spotkanie, w którym biało-czerwoni prowadzili 3:2. Z dobrej strony pokazali się dwaj zawodnicy Zagłębia Lubin Oliwier Sławiński i  Kacper Masiak, którzy wpisali się na listę strzelców. Trzecią bramkę dla biało-czerwonych zdobył Olaf Kozłowski.

Zespół trenera Wojciecha Kobeszki, który wcześniej wygrał w Limoges po 1:0 ze Szkocją i Estonią, został triumfatorem całego turnieju.

Francja - Polska 2:3
Bramki: Mokrane Bentoumi 22, Ilyes Housni 25 - Oliwier Sławiński 6, Olaf Kozłowski 27, Kacper Masiak 70.

Mecz przerwany w 77. minucie przy stanie 2:3 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy.