Nie będzie fuzji trzech wrocławskich uczelni - AWF się wycofał

Elżbieta Osowicz, MC | Utworzono: 2022-09-30 07:13 | Zmodyfikowano: 2022-09-30 07:16
A|A|A

fot: archiwum Radia Wrocław

Akademia Wychowania Fizycznego wycofała się z pomysłu stworzenia federacji z Uniwersytetem Wrocławskim i Uniwersytetem Medycznym. Jednak jak mówi rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Robert Olkiewicz, pomysł jest kontynuowany i wkroczył w kolejny etap zaawansowanych analiz.

List intencyjny ws. konsolidacji trzech uczelni został podpisany w listopadzie ubiegłego roku. W uroczystości brali udział nie tylko rektorzy trzech uczelni, ale także wojewoda dolnośląski, marszałek województwa i prezydent miasta. Urzędnicy i rektorzy mówili o historycznej chwili i szansach na rozwój. Dziś AWF tej sprawy nie komentuje. Nieoficjalnie mówi się o tym, że sportowa uczelnia wycofała się z połączenia w obawie przed utratą samodzielności. Rok temu podczas podpisywania listu intencyjnego w tej sprawie rektor AWF, prof Andrzej Rokita, wydawał się być entuzjastą tej idei.

Pomysł uczelnianej federacji jest kontynuowany. Dwie pozostałe w projekcie uczelnie otrzymały prawie 5 milionów złotych ministerialnej dotacji na przygotowanie analizy połączeniowej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama