Profesjonalny monitoring wizyjny, czyli jaki? Podpowiadamy, jak zminimalizować wzrost kosztów ochrony w związku z podwyżką płacy minimalnej!

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-09-30 14:42
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Jak chronić firmę przed kolejnymi wzrostami cen?

Sektor firm ochroniarskich w Polsce ma się bardzo dobrze. Bez trudu znajdziemy wiele działalności, które świadczą takie usługi — zarówno w wielu różnych miastach w kraju, jak i na niewielkim obszarze, na przykład na terenie jednego powiatu.

Wspólnym mianownikiem większości tych przedsiębiorstw jest to, że fundamentem ich działania jest tradycyjna ochrona fizyczna. Wymaga to zatrudniania wielu pracowników, by zabezpieczyć pokrycie wszystkich zmian w miesiącu.

Rosnące koszty pracy i podwyższenie pensji minimalnej w 2023 roku najpierw do kwoty 2709,48 netto (do 01.07.23), a później do 2783,86 złotych to spore wyzwanie. Zwłaszcza dla firm, które zatrudniają wielu pracowników. Bardzo łatwo można oszacować, że w działalności, która zatrudnia 10 osób, średni koszt netto wzrośnie o ponad 3600 zł, przy czym realny koszt pracodawcy to dodatkowe 7444 złote, które trzeba będzie wysupłać z portfela.

Sporo firm decyduje się na przeniesienie tych kosztów na swoich partnerów biznesowych. Przedsiębiorstwo może przystać na propozycję aneksu do umowy, lub przeanalizować rynek i poszukać tańszych, alternatywnych rozwiązań. Warto jednak pamiętać o tym, że nie jesteśmy skazani na tradycyjną agencję ochroniarską — świetną, a także tańszą alternatywą, może być monitoring wizyjny, jaki oferuje DeltaPrime.


Monitoring wizyjny w miejscu pracy — co musisz wiedzieć?

Pod wieloma względami jest to rozwiązanie o wiele bardziej kompletne, niż tradycyjna ochrona fizyczna. Przede wszystkim dlatego, że wszelkie zarejestrowane wtargnięcia na teren chroniony są automatycznie archiwizowane na dysku twardym. Można więc odtworzyć nagranie ze zdarzenia, czy przekazać je policji.

Na czym polega monitoring wizyjny? Jeśli skorzystamy z usług godnej zaufania firmy, to w cenie otrzymamy profesjonalne, sprawdzone urządzenia, które wnoszą jakość ochrony mienia na zupełnie nowy poziom. Operator ma do swojej dyspozycji m.in. kamery termowizyjne, obrotowe, a także oprogramowanie bazujące na sztucznej inteligencji, które rozpozna np. osobę, która niesie w dłoni nóż lub inny potencjalnie niebezpieczny przedmiot. System będzie wtedy automatycznie podążał za taką osobą, bo uzna, że ta może stanowić zagrożenie.

Warto zwrócić też uwagę na to, że skorzystanie z tej formy ochrony mienia może wygenerować spore oszczędności. Usługa w formie abonamentowej może zmniejszyć nasze wydatki na ochronę nawet o 80%. W perspektywie kilku lat to ogromna kwota, którą można np. zainwestować w rozwój naszego przedsiębiorstwa.


Monitoring wizyjny a RODO — czy kamery w miejscu pracy są zgodne z prawem?

Tak. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pracodawca zainstalował system monitoringu lub zlecił jego montaż i obsługę podmiotom zewnętrznym. Definiuje to zresztą artykuł 6 ustęp f Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że — zgodnie z wytycznymi RODO — informacje muszą być przechowywane na odpowiednio zabezpieczonych nośnikach. Warto więc upewnić się, że firma, z której usług skorzystamy, stawia na dwukrotne szyfrowanie 256-bitowym kluczem oraz na dynamiczny, ponawiany co godzinę, eksport plików na serwery lustrzane.

REKLAMA
Reklama