Przedmieście Oławskie domaga się przebudowy niebezpiecznej ścieżki rowerowej [ZDJĘCIA]

Jakub Ciołko, JD | Utworzono: 2022-10-06 08:01 | Zmodyfikowano: 2022-10-06 08:03
A|A|A

fot. Jakub Ciołko

- Ścieżka jest za blisko jadących samochodów. A jak ktoś z podwórka wyjeżdża to przez zaparkowane auta nie widać, że ktoś jedzie rowerem – wskazują mieszkańcy okolicznych kamienic:

Ścieżka rowerowa przy Komuny Paryskiej na odcinku od Podwala do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego posiada pasy ruchu w obu kierunkach. W dalszym biegu ulicy Komuny Paryskiej infrastruktura rowerowa zawęża się jedynie do kontrapasa, na którym ruch odbywa się w kierunku przeciwnym do jadących samochodów.

Pomysł Rady Osiedla na rozwiązanie trudności zakłada przeniesienie pasa rowerowego tak, by obecnie znajdujące się przy chodniku miejsca postojowe odseparowywały kolarzy od pędzących samochodów. Postulowane rozwiązanie zostało skutecznie zastosowane, ale tylko na fragmencie ścieżki od ul. Hercena do skrzyżowania z Dąbrowskiego.

- To strefa ruchu uspokojonego, więc rowerzyści jadący w stronę Podwala mogą bez obaw korzystać z jezdni. W przeciwnym kierunku mają wydzielony, bezpieczny pas – mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~kolejarz
2022-10-08 14:10:00
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Ścieżka rowerowa, na miarę Wrocławia A może, to nie jest ścieżka ?Tylko wydzielony pas drogi, dla służb ratunkowych? "Wrocław Wita "
~Dolnoslazak
2022-10-07 14:04:43
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 2
A ja proponuję, by ścieżkę rowerową, w takich ciasnych miejscach Poprowadzić gora wiaduktami, nad domami Coś na wzór, naziemnego metra... A jakie widoki by były...
~Tomek
2022-10-07 08:25:18
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ścieżka blisko samochodów to co można powiedzieć o tej na Jana Pawła
~Urban
2022-10-06 20:46:07
z adresu IP: (2a02:a317:e33d:7b00:d981:x:x:x)
Ocena: 2
Tylko w Polsce taki badziew. Nastawiać plastikowych słupków przy patodeweloperce i wyłączyć pasami drogę z ruchu. Trójkąt to stara dzielnica i nie będzie tu ścieżek na każdym rogu, więc wypadałoby tylko zrobić tranzyt z centrum na Krakowską. Na Traugutta już nie ma miejsca, a na Komuny Paryskiej jest miejsce ledwo na jeden pas, bo z parkingu wysiadasz na ścieżkę. Głupota. Robienie wybiórczych ścieżek też tylko komplikuje ruch. Do reszty zakamarków osiedla powinno dać się dojechać spokojnie kamiennymi uliczkami. Niech ktoś z urzędu wyjedzie do Amsterdamu i zobaczy jak się projektuje drogi i ruch.
~Mieszkaniec
2022-10-06 12:52:05
z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie wiem kto to wymyślił, aby na drodze jednokierunkowej zrobić pas dla rowerów pod prąd. Kierowca samochodu musi na tej drodze patrzeć praktycznie w każdy punkt, aby włączyć się do ruchu. Piesi, samochody, rowerzyści jadący pod prąd. Ta ulica prosi się o tragedię przez głupie przepisy. Droga jednokierunkowa powinna dotyczyć wszystkich.
~Wroclawianin
2022-10-06 12:39:51
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 7
A Sutryk namawia, by korzystać z rowerów Niech sam wsiadzie na rower i przejedzie sie, w szczycie tą ścieżką...
~Noname
2022-10-06 11:34:00
z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ta ścieżka to największy idiotyzm, mam wrażenie, że czasami specjalnie tak to wygląda, aby ludzi wkurzyć. Niech Szanowna Pani przyjedzie o godzinie 15 na ten odcinek Komuny. Z każdej strony rowery, hulajnogi, samochody. I to prawda, wyjeżdżając z podwórka nie widać rowerzystów, którzy z pełnym impetem wjeżdżają pod koła wychylających się, aby cokolwiek zobaczyć samochodów.
~Polak
2022-10-06 08:46:28
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 2
Bardzo piękny widok, cała infrastruktura w rewelacyjnym stanie!!! Takie rzeczy tylko we Wrocławiu!!!
~Sutkizm
2022-10-06 08:32:38
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 3
Ścieżki na jezdni to proszenie się o wypadki. Nie dość, że zwiększają korki to są po prostu niebezpieczne dla użytkowników. Rowerzyści często mają w D przepisy ruchu lub ich nie znają. Nie wiedzą o martwym polu itp (o przejeździe z pełną prędkością na czerwonym nie wspomnę)... To powinno być budowane na chodniku
~Grzegorz
2022-10-06 08:24:26
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 6
Ten odcinek Komuny Paryskiej spełnia parametry pasa startowego, nie mówiąc jużo autostradzie. Szerokość jezdni z kontrapasem to 5,5 m. Szerokość autostrady to 3,75 m. To nie jest żadna strefa uspokojonego ruchu. Urzędnicy kłamią tyle!