Kraina Wygasłych Wulkanów ma nowego koordynatora, którego czeka wiele pracy

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2022-10-06 08:34 | Zmodyfikowano: 2022-10-06 08:35
A|A|A

fot. UM ZŁOTORYJA

Lista wymagań wobec kandydatów była długa: od wyższego wykształcenia i biegłej znajomości języka, przez doświadczenie w pracy z organizacjami pozarządowymi, aż po umiejętność autoprezentacji. Koordynatorem ds. wdrażania zaleceń UNESCO została Katarzyna Sielicka, która nie ukrywa, że plan działania już jest:

- Wszystko trzeba dopiąć na ostatni guzik do kwietnia 2024 roku - dodaje Katarzyna Iwińska:

Eksperci z UNESCO w rekomendacji wskazali przede wszystkim, że konieczna jest poprawa dostępności geoparku, poprzez stworzenie infrastruktury w postaci parkingów, toalet, czy też uruchomienie transportu. UNESCO kładzie także nacisk na ujednolicenie materiałów promocyjnych i edukacyjnych na terenie geoparku.

Nowa koordynatorka nie ma wątpliwości, że najlepsze jest to co lokalne. Przedstawiła już harmonogram prac na najbliższe miesiące. Celem na teraz jest przede wszystkim nawiązanie kontaktów z działającymi na terenie geoparku stowarzyszeniami, przedsiębiorcami, lokalnymi rzemieślnikami i rękodzielnikami. By to ułatwić w Złotoryi powstanie specjalne biuro koordynatora ds. wdrażania zaleceń UNESCO.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama