Gospodarze górą. Druga w sezonie porażka Cuprum

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-10-12 06:50 | Zmodyfikowano: 2022-10-12 06:50
Gospodarze górą. Druga w sezonie porażka Cuprum  - fot. ks.cuprum.pl

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy zdobyli 3 punkty z rzędu.  Lubinianie szybko jednak odrobili straty (4:4) po dwóch asach serwisowych Pawła Pietraszki i Remigiusza Kapicy. Po obydwu stronach siatki zawodnicy nie zwalniali ręki w polu serwisowym. Wyrównana gra trwała do stanu 11:10, potem przewagę zaczęli budować gospodarze i dociągnęli ją do końca seta, wygranego pewnie do 16.

W drugiej odsłonie gra Miedziowych wyglądała lepiej, dzięki temu walka na parkiecie była bardziej wyrównana i emocjonująca. Po stronie gdańszczan pewnie punktował Mikołaj Sawicki, a w ekipie z Dolnego Śląska - Remigiusz Kapica. Wynik do połowy seta (17:16) oscylował wokół remisu, potem na prowadzenie wyszli gospodarze. Zryw przyjezdnych w końcówce pozwolił im zmniejszyć straty po asie serwisowym Kapicy (19:21), ale nie pomógł im w wyrównaniu stanu w meczu.

Na trzecią partię w podstawowym składzie Cuprum zamiast Grzegorza Pająka wyszedł Kajetan Kubicki. Nieco później Illię Kovalova zmienił kapitan Wojciech Ferens. Mimo roszad,  lubinianie nie zdołali jednak zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Ci zgarnęli całą pulę, wygrywając trzeciego seta 25:19.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:0 (25:16, 25:21, 25:19)

Trefl Gdańsk: Bartłomiej Bołądź, Jan Martinez Franchi, Lukas Kampa, Patryk Niemiec, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz - Luke Perry (libero) - Jakub Czerwiński

Cuprum Lubin: Alexander Berger, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Moustapha M'Baye, Grzegorz Pająk, Paweł Pietraszko - Kamil Szymura (libero) - Wojciech Ferens, Kajetan Kubicki.

MVP meczu: Mikołaj Sawicki (Trefl).