ACh Duo: NA HARFĘ I GITARĘ - Światowid klasycznie

JD | Utworzono: 2022-10-24 12:46 | Zmodyfikowano: 2022-10-24 12:46
ACh Duo: NA HARFĘ I GITARĘ - Światowid klasycznie - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Nietypowe zestawienie instrumentów i oryginalny repertuar zapewne sprawią, że październikowa odsłona cyklu Światowid klasycznie - koncert zespołu ACh Duo, okaże się prawdziwym rarytasem dla melomanów. Doceniony na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach duet współtworzą gitarzysta Aleksander Pankowski vel Jankowski oraz harfistka Noemi Hańczyk.

Do sukcesów zespołu należą m.in. zdobycie I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Suoni d'Arpa w Saluzzo (Włochy, 2018, za które zespół otrzymał nagrodę specjalną – recital w Bolonii) oraz II miejsca na Międzynarodowym Konkursie Harfowym im. Marcela Tourniera w Cosenzy (Włochy, 2018). Mają na koncie też III miejsce, jak również nagrodę publiczności podczas II Międzynarodowego Konkursu Gitarowego "Ida Presti" w Samoborze (Chorwacja, 2020), za które duet otrzymał nagrodę specjalną – recital w Chorwacji w 2021 roku.

A w programie już odrobinę jesiennie, usłyszymy m.in. utwory A. Tansmana, C. Debussy'ego oraz słynne „deszczowe" Preludium Des-dur Fryderyka Chopina.

bilety: 20 zł, dostępne na KupBilecik.pl oraz w sekretariacie ODT (obowiązują zniżki z programem Nasz Wrocław)

bilety: 10 zł, dostępne z kartą seniora.

Więcej informacji/zakup online: TUTAJ!

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.