Drogi w centrum Lądka-Zdroju przejdą gruntowny remont

Jarosław Wrona, AO | Utworzono: 2022-10-25 09:52 | Zmodyfikowano: 2022-10-25 09:57
Drogi w centrum Lądka-Zdroju przejdą gruntowny remont - fot: Jarosław Wrona
fot: Jarosław Wrona

Pierwsza zostanie wyremontowana ulica Zdrojowa, łącząca część uzdrowiskową z rynkiem. Nawierzchnia w tym miejscu jest w katastrofalnym stanie, ze względu na wymianę gazociągu. Przy remoncie ulicy Kościelnej, dodatkowo wymieniona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna. Nowa nawierzchnia pojawi się także wzdłuż ulicy Leśnej, która prowadzi do głównych szlaków turystycznych.

Najdłużej, bo około dwóch lat, potrwa remont ul. Kościelnej - powiedział Radiu Wrocław Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka:

Jak zapowiada Kaczmarczyk szybciej zostaną oddane do użytku ulice: Zdrojowa i Leśna:

Wykonawców inwestycji wyłoniono dopiero w trzecim przetargu, a na cenę głównie wpłynęła granitowa nawierzchnia, która została narzucona przez konserwatora zabytków. Łączny koszt inwestycji, to ponad 9,5 mln złotych. Środki pochodzą z budżetu gminy i Polskiego Ładu.

Reklama

Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Bezpowrotna kuracjuszka2022-10-25 12:28:39 z adresu IP: (2a00:f41:7038:2507:4d42:x:x:x)
Uzdrowisko Lądek Zdrój to już "dawność". Pomimo dobrej rehabilitacji, bardzo mocno straciło na obecnym kształcie, wszechobecna komercjalizacja sprawia, że nawet miasto na tym straciło. Jakość obsługi kuracjusza w mieście bardzo niska, to samo w Uzdrowisku(a tu to już jest mało liczące się sanatorium). Szkoda, bo jesteśmy w Unii, a Unia to promuje, ale tylko te co im się podoba, a Lądek stracił dużo, no i Lądek nie chce mieć już prestiżu. Byłam, widziałam i już więcej się tam nie pojawię, to samo głoszę wszem i wobec.