Coraz bliżej budowy obwodnicy Głogowa. Nie wszyscy mieszkańcy jej wyczekują

Karolina Bieniek, GN | Utworzono: 2022-10-31 07:45 | Zmodyfikowano: 2022-10-31 07:47
Coraz bliżej budowy obwodnicy Głogowa. Nie wszyscy mieszkańcy jej wyczekują - www.gov.pl
www.gov.pl

Chcą tej obwodnicy bardziej niż sami głogowianie, boją się jednak, że droga zamiast ułatwić, utrudni im życie. Mieszkańcy niewielkiej miejscowości Serby od kilku miesięcy zgłaszali uwagi do projektu obwodnicy Głogowa, która ma powstać do 2027 roku. Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła, że jest już decyzja środowiskowa dla tej inwestycji. Zdaniem mieszkańców drogę zaprojektowano zbyt blisko zabudowań. Boją się też, że wysoki na kilka metrów nasyp pod nową trasę w razie powodzi zrobi ze wsi basen:

- Każdy z nas jest zwolennikiem tej obwodnicy. Powinna tędy iść, ale jednak dalej od zabudowań, z większymi zabezpieczeniami, my się obawiamy, jesteśmy terenem zalewowym. Gdyby doszło do wysokiego poziomu Odry, woda zbierze się pomiędzy drogą, a Odrą. Chcielibyśmy, żeby ktoś nas wysłuchał - mówią mieszkańcy.

Mieszkańcy Serbów zgodnie z procedurą złożyli w terminie uwagi do projektu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że przeprowadzono dokładną analizę przesłanych przez społeczeństwo uwag, jednak fachowcy uznali obawy mieszkańców za bezzasadne:

- Te wszystkie uwagi, które wpływały do RDOŚ były przez nas bardzo wnikliwie analizowane, sprawdzaliśmy czy rzeczywiście te głosy mają swoje potwierdzenie w tym jakie są planowane rozwiązania i podtrzymaliśmy nasze w tej chwili przyjęte rozwiązania - tłumaczy dyrektorka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lidia Markowska.

Jak poinformowała GDDKiA wybrano wariant, który zakłada realizację drogi w nowym śladzie po zachodniej stronie miasta zgodnie z przebiegiem wariantu PN4. Droga ma powstać do 2027 roku.

(Kliknij w obrazek, żeby powiększyć)

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.