Lubin: Poszukiwani wolontariusze, którzy pomogą dzieciom z pieczy zastępczej w nauce

Karolina Bieniek, el | Utworzono: 2022-11-05 17:52 | Zmodyfikowano: 2022-11-05 17:53
Lubin: Poszukiwani wolontariusze, którzy pomogą dzieciom z pieczy zastępczej w nauce - Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Patrycja Dzwonkowska
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Patrycja Dzwonkowska

Zasada jest bardzo prosta, chętne osoby w każdą środę i piątek przez dwie godziny odrabiają lekcje z dziećmi z pieczy zastępczej powiatu lubińskiego. Anna Adamus-Krawczyk z Centrum Działań Twórczych w Lubinie zapewnia, że aby takim wolontariuszem zostać wystarczą chęci i wolny czas popołudniami.

Pierwsi wolontariusze już działają, ale zapotrzebowanie z tygodnia na tydzień wciąż rośnie. Poszukiwane są przede wszystkim osoby, które pomogą najmłodszym w nauce przedmiotów ścisłych. Koordynatorzy klubu HELP zachęcają kandydatów do zgłaszania się telefonicznie lub mailowo. By dołączyć do zespołu wystarczy wypełnić ankietę zgłoszeniową, jedynym warunkiem jest ukończony 16. rok życia - mówi Anna Adamus-Krawczyk, koordynatorka klubu HELP.

Z pomocy wolontariuszy w ramach tego projektu korzystają głównie dzieci ze szkół podstawowych, ale jak podkreślają organizatorzy, potrzeby są ogromne od nauczania początkowego, aż do szkół średnich. Klub działa w każdą środę i piątek między 15:30, a 17:30 w budynku Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.