Trzecie zwycięstwo z rzędu. Koszykarki Ślęzy triumfują w Pruszkowie

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-11-06 20:41 | Zmodyfikowano: 2022-11-06 20:41
Trzecie zwycięstwo z rzędu. Koszykarki Ślęzy triumfują w Pruszkowie - fot. slezawroclaw.pl

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana, choć mała przewaga zarysowała się po stronie Ślęzy. Wrocławianki na boisku dobrze prowadziły grę, głównie za sprawą dwóch Amerykanek, Stephanie Jones i Ieshii Small, oraz Julii Drop. Pruszkowianki jednak nie zamierzały odpuszczać i po pierwszej kwarcie prowadzenie Ślęzy wynosiło tylko jeden punkt.

Do końca połowy Ślęza powiększyła przewagę do 5 punktów. Wrocławianki narzuciły szybsze tempo, ale przede wszystkim poprawiły grę w obronie. MKS nie zdobywał już tak łatwo punktów, co Ślęza skrzętnie wykorzystała.

Trzecia i czwarta kwarta to już zdecydowana przewaga przyjezdnych. Podopieczne Arkadiusza Rusina pokazały, że dwa ostatnie zwycięstwa to nie przypadek i w starciu z MKS-em nie dały rywalkom szans. Przewagę wciąż powiększały udane akcje Jones i Small, wtórowała im także Jakubiuk. To wystarczyło, by Ślęza zanotowała trzecią wygraną w sezonie i jednocześnie trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem 87:64.

MKS Pruszków - 1KS Ślęza Wrocław 64:87 (28:29, 10:14, 17:24, 9:20).

Punkty:

MKS Pruszków: Magdalena Parysek-Bochniak 14, Julia Berezowska 10, Weronika Papiernik 8, Katarzyna Świeżak 8, Sonia Frojdenfal 6, Marzena Marciniak 5, Marta Masłowska 4, Pola Dmochewicz 4, Karolina Zaborska 3, Marta Stawicka 2, Kaja Grygiel 0, Aleksandra Iwaniuk 0.

1KS Ślęza Wrocław: Stephanie Jones 23, Ieshia Small 18, Julia Drop 17, Anna Jakubiuk 12, Natalia Kurach 7, Wiktoria Kuczyńska 5, Renata Brezinova 4, Patrycja Jaworska 1, Karolina Stefańczyk 0.