RWK: 13. American Film Festival

Miłosława Bożek | Utworzono: 2022-11-12 09:37 | Zmodyfikowano: 2022-11-12 09:39
RWK: 13. American Film Festival - Fot. RWK
Fot. RWK

Jak piszą organizatorzy: bywała już nazywana „czarodziejką kina”, ale to za mało, jeśli się weźmie pod uwagę siłę obrazów i zaklęć w jej filmach i do kogo są adresowane. Bez wątpienia, to kino dla dorosłych, również w tym znaczeniu, że przekracza granice pokazywania seksu, przemocy i pracy na ekranie. Menkes wciela niezależność kina amerykańskiego i daje wiarę, że eksperyment w filmie jest wciąż możliwy. O sobie mówi: czarownica. Dodając, że aby zostać czarownicą, wystarczy powiedzieć trzy razy: Jestem czarownicą. I powtarza to trzy razy. Retrospektywa Niny Menkes do zobaczenia na AFF do 20 listopada online:

 

Rob Rice zanim postanowił zostać reżyserem, ukończył studia z neurobiologii i inżynierii genetycznej. Jego film "Wyjście jest tuż przed nami" zostało wyprodukowane przez znanego publiczności AFF-u Matta Porterfielda i wciąż można go zobaczyć online:

Michał Chmielewski studiował reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jego krótkometrażowe filmy były pokazywane i nagradzane m.in. na festiwalach Młodzi i Film w Koszalinie, Long Story Short we Wrocławiu, Kamera Akcja w Łodzi oraz w Warnie. "Roving Woman" to jego pełnometrażowy debiut:

Dyrektor FFNH Marcin Pieńkowski opowiada o tegorocznej 13. edycji AFF:

O niespodziewanych hitach festiwalu i retrospektywie Roberta Altmana opowiada krytyczka Patrycja Mucha:

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.