Wyjazdowy mecz siatkarek Volley Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2022-11-18 07:45
Wyjazdowy mecz siatkarek Volley Wrocław - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

Siatkarki Volley Wrocław wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. W ubiegłym tygodniu zawodniczki po pięciosetowym boju uległy drużynie z Bielska-Białej. Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, jednak w tie-breaku to drużyna rywalek śląskiego okazała się lepsza.

Na początku zmagań ligowych Radomka udała się do Łodzi i rozegrała mecz z Budowlanymi. Niespodziewanie zwyciężyła 3:0. Kolejne dwa spotkania kolejki przyniosły również niespodzianki, jednak tym razem ze skutkiem odwrotnym do zamierzonego, gdyż zespół z Radomia musiał uznać wyższość UNI Opole (1:3) i Pałacu Bydgoszcz (1:3).

W szeregach rywalek jest kilka zawodniczek, które w przeszłości reprezentowały barwy Volley Wrocław. Na pozycji przyjmującej występuje Natalia Murek, która jest kapitanem Radomki. Murek przystąpiła do tego sezonu z lekkim poślizgiem, ale po zabiegu wycięcia wyrostka robaczkowego szybko powróciła na boisko i zagrała całe spotkanie z Pałacem. Oprócz niej na pozycji atakującej gra Małgorzata Jasek, a zmienniczką libero Krystyny Strasz jest Agnieszka Adamek.

Liderkami w drużynie gospodarzy są Gozde Yilmaz, która zdobyła w dwóch spotkaniach 35 punktów, a także Martyna Świrad oraz Małgorzata Jasek. Obie mają identyczny bilans punktowy po trzech spotkaniach wynoszący 39 punktów.

W zespole Volley Wrocław w dobrej formie jest Regiane Bidias. Pomimo ubiegłotygodniowej porażki pokazała, że jest liderką zespołu, zdobywając 24 punkty. Swoje trzy grosze dokłada również Melissa Evans, która zdobyła już w tym sezonie 46 punktów oraz środkowe: Dominika Witowska (11 punktów w ostatnim spotkaniu), a także Joanna Pacak (13 punktów).

Przed meczem w Radomiu musimy się przygotować na to, że Radomka będzie grała mocną zagrywką, żeby odrzucić nas od siatki. Na treningach skupiamy się więc na tym, ale także pracujemy w taki sposób, żeby było jak najmniej momentów, w których seriami tracimy punkty. Te słabsze okresy przeplatałyśmy w poprzednich meczach z bardzo dobrą grą, więc wniosek nasuwa się jeden: musimy wyeliminować te gorsze momenty i pozostać przy własnym, dobrym rytmie gry – powiedziała Adrianna Szady, rozgrywająca Volley Wrocław.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19 w hali sportowo-widowiskowej w Radomiu.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.