Płytki drewnopodobne we wnętrzach: 6 inspiracji na podłogi w stylu skandynawskim

Radio Wrocław | Utworzono: 2022-11-22 09:51 | Zmodyfikowano: 2022-11-22 09:53
A|A|A
Artykuł sponsorowany

Materiał Sponsora


Czym są płytki drewnopodobne?

Płytki drewnopodobne to dużo lepsze rozwiązanie niż zwyczajne drewno. Są one o wiele bardziej wytrzymałe i dają bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Wiele wzorów i kolorów pozwala bardzo dobrze dopasować je do innych elementów wystroju wnętrz, ponieważ są dostępne w różnych konfiguracjach. Płytki drewnopodobne świetnie się prezentują w praktycznie każdym pomieszczeniu. Dzięki ich dużej wytrzymałości nie ma obawy, że zostaną w jakiś sposób uszkodzone np. gdy panuje większą wilgoć. 

 


Dobór płytek drewnopodobnych do konkretnych stylów 

Płytki drewnopodobne dostępne są w różnych konfiguracjach, dlatego bez problemu można je dopasować do różnych stylów aranżacji wnętrz. Warto zapoznać się z najciekawszymi propozycjami. 


Styl Boho 

Płytki drewnopodobne świetnie pasują do stylu boho. Wyróżniają się one niesamowitą lekkością i przepięknym wyglądem. W stylu bogo często pojawiają się intensywne barwy, dlatego drewnopodobne elementy są jak najbardziej mile widziane. Atrakcyjne będą z pewnością drewnopodobne płytki w odcieniu ciemniejszym, które zapewnią kontrast dla jasnych ścian. 


Styl modernistyczny

Nowoczesne płytki do łazienki w stylu modernistycznym to bardzo ciekawe rozwiązanie. Dzięki nim całość może się prezentować naprawę zachwycająco. W takim stylu kluczowe znaczenie ma elegancja, a także funkcjonalizm. Ważne jest to, żeby dobrze wykorzystać przestrzeń np. dzięki wykorzystaniu pojemnych mebli. Płytki w formie dłuższych desek będą bardzo dobrą bazą do dalszej dekoracji wnętrza. Podkreślą one modernistycznym styl i będą się prezentowały naprawdę ciekawie. 


Wnętrza romantyczne 

Romantyczne wnętrza zwykle utrzymane są w stylu zbliżonym do vintage. W takiej sytuacji szczególnie dobrze prezentują się jasne kolory, dlatego taka też powinna być podłoga. Drewnopodobne płytki w jasnych odcieniach w zestawieniu z dodatkami wiklinowymi i zwiewnymi, delikatnymi dodatkami stworzy naprawdę niepowtarzalny urok. 


Styl skandynawski

Kolejną propozycją, na którą należy zwrócić uwagę, jest styl skandynawski. Wyróżnia się one monochromatycznymi barwami jak np. biel czy szarość, a także funkcjonalnością i prostotą. Można postawić np. na płytki drewnopodobne inspirowane jesionem. Ich ciepły, delikatny odcień oraz subtelny widok z pewnością podkreślą urokliwe cechy stylu skandynawskiego. 

 


Styl nowojorski 

Bardzo elegancki i pełen smaku jest styl nowojorski. W nim przede wszystkim liczy się wykorzystanie przestrzeni i obowiązujących trendów. Klasyczne modele przeplatają się, że stylem art deco lub glamour. Podłogi wykonane z płytek drewnopodobnych bardzo dobrze będą się prezentowały w zestawieniu z elementami z kamienia. 


Styl rustykalny 

Ostatnią propozycją, o której warto wspomnieć jest wykorzystanie płytek drewnopodobnych w stylu rustykalnym. Będą się one świetnie prezentować w zestawieniu z elementami kamiennymi, a także meblami tapicerowanymi. W ten sposób można stworzyć naprawdę niebanalne aranżacje. Dodatkowym uzupełnieniem mogą być ozdobne poduszki czy pledy. 

REKLAMA
Reklama