KPR zwycięża w Piotrkowie i jest wiceliderem

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2022-11-26 07:10 | Zmodyfikowano: 2022-11-26 07:10
KPR zwycięża w Piotrkowie i jest wiceliderem  - fot. materiały prasowe/KPR Gminy Kobierzyce

Wynik otworzyła trafieniem z kontrataku Aleksandra Tomczyk, a chwilę później z rzutu karnego podwyższyła Zorica Despodovska (0:2 w 3'). Twarda gra kobierzyczanek w obronie wymuszała na rywalkach błędy lub oddawanie rzutów z nieprzygotowanych pozycji, a z tymi większych problemów nie miała Beata Kowalczyk. Po kolejnych szybkich akcjach KPR prowadził 4:0, a o czas poprosił trener gospodyń, Krzysztof Przybylski. Chwila rozmowy i kara, którą otrzymała Tomczyk pozwoliły piotrkowiankom zmniejszyć straty (2:4 w 7').

MKS po słabszym początku spotkania znacznie poprawił swoją grę i złapał kontakt z przeciwniczkami (5:6 w 14'). Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę. W ekipie gospodyń skuteczna była Lucyna Sobecka, a wśród kobierzyczanek Alona Shupyk. Po blisko dwudziestu minutach na tablicy widniał remis 8:8.

Końcówka pierwszej połowy była niezwykle wyrównana i nie dała odpowiedzi na to, kto jest stroną przeważającą. Po 30 minutach było 12:12.

Po zmianie stron jako pierwsze drogę do bramki znalazły przyjezdne, a piłkę w siatce umieściła Patrycja Kozioł. Kilka ważnych piłek odbiła Beata Kowalczyk, pozwalając koleżankom z drużyny na spokojną grę w ofensywie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały problem z zatrzymaniem Justyny Świerczek, która w całym spotkaniu wpisała się do ligowego protokołu dziewięciokrotnie.

Zespól z Dolnego Śląska zdołał odskoczyć w ostatnim kwadransie spotkania, kiedy to ze stanu 19:19 doprowadził do wyniku 19:24 (54'). Duża w tym zasługa w Marioli Wiertelak, która zdobywała bramki z szybkiego wznowienia i ze skrzydła. W końcówce meczu piotrkowianki nie zdołały wyzbyć się błędów własnych i odrobić strat. Ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce wygrał 26:23 i awansował na pozycję wicelidera PGNiG Superligi kobiet.

Najlepszą zawodniczką MKS-u została Justyna Świerczek, a na MVP całego spotkania wybrano Mariolę Wiertelak.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Gminy Kobierzyce 23:26 (12:12)

Piotrcovia: Suliga, Opelt – Drażyk 2, Radushko 2, Senderkiewicz 1, Oreszczuk, Polaskova, Grobelna, Sobecka 2, Szczepanek 2, Trbović 1, Świerczek 9, Waga 4, Jureńczyk, Schneider;

KPR: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 4, Buklarewicz 1, Janas, Kozioł 3, Ivanović, Cygan 6, Wicik 3, Despodovska 2, Macedo, Wiertelak 5, Shupyk.