Literatura #45/2022: Jolanta Grzelczyk, Grzegorz Kalinowski, Aleksandra Konopko [PODCAST|VIDEO]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-11-28 11:00 | Zmodyfikowano: 2022-11-28 11:00
Literatura #45/2022: Jolanta Grzelczyk, Grzegorz Kalinowski, Aleksandra Konopko [PODCAST|VIDEO] - Literatura #45/2022
Literatura #45/2022

W audycji książkowej RWK gościli:

Jolanta Grzelczyk (Pełnomocnik Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu ds. Kontaktów Międzynarodowych i Współpracy z Radą Miejską oraz Radami Osiedli). Rozmawialiśmy o realizowanym przez Bibliotekę projekcie „Jak się żyło w dawnym Wrocławiu. Cykl działań literackich, artystycznych i kulturalnych" w ramach programu „Kultura bez barier".

 

 

PODCAST


Grzegorz Kalinowski, historyk, dokumentalista, dziennikarz. W przeszłości korespondent wojenny, w 1991 r. w Wilnie, a także w byłej Jugosławii. Zyskał rozpoznawalność jako komentator spotkań piłki nożnej. Obecnie autor kryminałów historycznych. W jego bibliografii znajdziemy m. in. osadzoną w międzywojniu serię „Śmierć frajerom" oraz historyczno-sensacyjną trylogię „Na zgliszczach świata", rozgrywającą się podczas powstania warszawskiego i w czasie kształtowania nowego, powojennego porządku. Niedawno ukazała się ostatnia część tej serii „Odzyskany 46", która zdominowała naszą rozmowę.

 

PODCAST


Aleksandra Konopko (Wrocławski Dom Literatury). Rozmawialiśmy o tym co wydarzy się
pomiędzy 26 listopada a 5 grudnia w klubie Proza oraz w Kinie Nowe Horyzonty. Tak się bowiem składa, że w ramach przedmikołajkowych spotkań autorskich klub Wrocławskiego Domu Literatury odwiedzą pisarki i pisarze, których najnowsze książki wzbudzają gorące dyskusje i poruszają ważne tematy (m. in. Joanna Bator, Łukasz Barys, Stanisław Obirek), ale i odbędzie się premiera nowej książki Wydawnictwa Warstwy poświęconej Stanisławowi Lemowi. 

 

 

PODCAST

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.