Znamy komplet półfinalistek w ekstraklasie koszykarek

Piotr Pietraszek, PAP, KD | Utworzono: 2023-03-18 22:00 | Zmodyfikowano: 2023-03-18 22:00
Znamy komplet półfinalistek w ekstraklasie koszykarek - fot. archiwum radiowroclaw.pl

Koszykarki BC, podobnie jak inne wyżej rozstawione drużyny, potrzebowały tylko trzech meczów, by zameldować się w strefie medalowej mistrzostw Polski. Broniące tytułu polkowiczanki pewni pokonały w stolicy zdziesiątkowaną przez wirusa Polonię 86:48. Osłabiona drużyn z Warszawy już po 10 minutach traciła do BC 14 punktów, by po 20 minutach mieć już stratę 25 „oczek”. Po zmianie stron gra się wyrównała, jednak nie trwało to długo. Pomarańczowe w ostatniej kwarcie, ponownie były lepsze i przede wszystkim skuteczniejsze. Mecz z double-double zakończyła Erica Wheeler, która do 12 punktów dodała 13 asyst. Liderką była natomiast Liliana Banaszak – 19 punktów.

Nie było także niespodzianki we Wrocławiu, gdzie koszykarki Ślęzy uległy we własnej hali Enei Gorzów Wielkopolski 61:96 i przegrały rywalizację play-off 0:3. Zespół Arkadiusza Rusina zdecydowanie ustępował rywalkom i jedynie w 3. kwarcie był w stanie nawiązać równorzędną walkę z najlepszą drużyną części zasadniczej rozgrywek. - Rywalki wygrały zasłużenie - przyznała zawodniczka Ślęzy, Julia Drop:

Oprócz drużyn z Polkowic i Gorzowa do półfinału ekstraklasy koszykarek awansowały AZS Lublin i - po raz pierwszy w historii - Zagłębie Sosnowiec.

W półfinałach, rozpoczynających się 25 marca Enea zmierzy się z AZS-em UMCS Lublin, a BC Polkowice z Zagłębiem Sosnowiec. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a dwa pierwsze mecze i ewentualnie piąty odbędą się w Gorzowie Wlkp. i Polkowicach. Ta faza zakończy się najpóźniej 2 kwietnia. Trzy dni później rozpocznie się walka o mistrzostwo Polski, także do trzech wygranych.

Przegrani z ćwierćfinałów zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności lokat zajmowanych po pierwszym etapie rozgrywek. Tym samym Ślęza Wrocław zakończyła sezon na 8. miejscu.

Wyniki trzecich meczów ćwierćfinałowych:

SKK Polonia Warszawa - BC Polkowice 48:86 (6:20, 15:26, 15:12, 12:28)

Polonia: Anna Pawłowska 13, Martyna Leszczyńska 11, Andreona Keys 8, Wiktoria Stępień 8, Sylwia Siemienas 5, Marta Sztąberska 3, Marta Mistygacz 0.

BC: Liliana Banaszak 19, Artemis Spanou 15, Erica Wheeler 12, Bożena Puter 11, Weronika Telenga 10, Klaudia Gertchen 8, Weronika Gajda 7, Wiktoria Zasada 4, Inga Stępień 0.

Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 61:96 (15:28, 13:18, 22:23, 11:27)

Ślęza: Stephanie Jones 26, Julia Drop 10, Anna Jakubiuk 10, Karolina Stefańczyk 6, Natalia Kurach 4, Aleksandra Mielnicka 3, Patrycja Jaworska 2.

Enea: Lindsay Allen 21, Zoe Wadoux 19, Chantel Horvat 16, Alanna Smith 14, Tilbe Senyurek 14, Wiktoria Keller 7, Julia Bazan 5, Paula Duchnowska 0, Julita Michniewicz 0, Ewelina Śmiałek 0.