Wysoka wygrana piłkarzy Śląska w sparingu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-03-25 21:11
Wysoka wygrana piłkarzy Śląska w sparingu - fot. slaskwroclaw.pl

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia od pierwszych minut w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Defensywę gospodarzy raz za razem nękali John Yeboah i Erik Exposito, wspierani przez bardzo aktywnych Przemysława Bargiela, Patryka Janasika, Patricka Olsena czy Szymona Krocza. Pojedyncze próby wyprowadzenia kontrataku przez piłkarzy Startu błyskawicznie dusili w zarodku Poprawa, Caliński i Gerstenstein.

Pierwszy gol w tym meczu padł po precyzyjnym uderzeniu Johna Yeboaha. Kilka chwil później z rzutu wolnego trafił Erik Exposito. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował wspomniany już niemiecki skrzydłowy, jednak nawet to nie przeszkodziło miejscowym kibicom w prowadzeniu kapitalnego dopingu.

Po przerwie wynik meczu podwyższyli Szwedzik, Schwarz i Samiec-Talar. Dzielni gospodarze, którzy na co dzień występują w 6. klasie rozgrywkowej, walczyli do samego końca i kilkukrotnie pokazali, że potrafią naprawdę sporo.

Ostatecznie piłkarze Śląska Wrocław wygrali aż 7:0 i zaliczyli kolejną intensywną jednostkę treningową w przerwie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.

Start Namysłów – Śląsk Wrocław 0:7 (0:4)

Bramki: Yeboah 3, Exposito, Szwedzik, Schwarz, Samiec-Talar

Skład w 1. połowie: Burta – Krocz, Gerstenstein, Poprawa, Caliński, Janasik – Olsen, Młynarczyk, Bargiel – Yeboah, Exposito

Skład w 2. połowie: Burta – Konczkowski, Verdasca, Muszyński, Wypart, Garcia – Schwarz, Łyszczarz, Jastrzembski, Samiec-Talar – Szwedzik