Porażka lubinian na koniec sezonu zasadniczego PlusLigi

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-03-31 20:40 | Zmodyfikowano: 2023-03-31 20:40
Porażka lubinian na koniec sezonu zasadniczego PlusLigi  - fot. ks.cuprum.pl

W podstawowej szóstce zespołu gospodarzy znalazł się 36-letni Michał Wieczorek ze wsi Piaseczno koło Radomia. Amator, który miejsce w wyjściowym składzie wylicytował w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za 16,7 tys. złotych. Wieczorek wykonał pierwszą zagrywkę piątkowego spotkania. Przekroczył jednak linię i punkt zdobyli goście.

Potem sprawy w swoje ręce wzięli lubinianie. Dzięki mocnym zagrywkom i świetnej skuteczności w ataku, goście dominowali aż do końca partii, zakończonej ich wygraną do 22.

Dwa kolejne sety padły jednak łupem gospodarzy. Zespół trenera Pawła Ruska nie popisał się zwłaszcza w trzeciej części meczu, w której zdołał zdobyć zaledwie 11 punktów.

Na plus siatkarzom Cuprum trzeba zaliczyć fakt, że nie załamali się po przegranym wysoko secie i w kolejnej partii, mimo początkowej dominacji zawiercian, doprowadzili do remisu 19:19. W końcówce dwie świetne zagrywki wykonał Paweł Pietraszko, dzięki czemu było 22:19 dla gości, a chwilę później obie drużyny mogły się już szykować do tie-breaka.

W 5. secie początkowo gra toczyła się punkt za punkt, a przy zmianie stron na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze. Od tego momentu rozpoczęli swoją dominację siatkarze Aluronu, której efektem było 3-punktowe prowadzenie (13:10). Gościom z pomocą znów przyszły mocne zagrywki w wykonaniu Kowalowa i Pietraszki, które zmniejszyły prowadzenie rywali do jednego oczka. Przy kolejnej zagrywce pomylił się jednak Kajetan Kubicki i lubinianom na osłodę pozostał jeden punkt wywalczony w Zawierciu.

Nie zmienił on jednak pozycji Miedziowych, którzy już wcześniej stracili szanse na awans do fazy play-off. Cuprum zakończyło część zasadniczą zmagań na 14. miejscu i będzie walczyć o pozycje 9-14 na koniec sezonu.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Cuprum Lubin 3:2 (22:25, 25:22, 25:11, 21:25, 15:13)

Aluron: Dawid Konarski, Patryk Łaba, Krzysztof Rejno, Miguel Tavares, Marcin Waliński, Michał Wieczorek - Santiago Danani (libero) - Dawid Dulski, Tomasz Kalembka, Miłosz Zniszczoł.

Cuprum: Alexander Berger, Dominik Czerny, Florian Krage, Kajetan Kubicki, Adam Lorenc, Paweł Pietraszko - Kamil Szymura (libero) - Damian Czetowicz, Remigiusz Kapica, Ilia Kowalow, Maciej Sas.

MVP: Marcin Waliński (Aluron).