Sukces młodzieżówki. Grali piłkarze z Dolnego Śląska

PP/PAP | Utworzono: 2023-05-28 08:10
Sukces młodzieżówki. Grali piłkarze z Dolnego Śląska - fot. Łączy Nas Piłka/UEFA

W pierwszej połowie biało-czerwoni znacząco przeważali i oddali aż dziewięć celnych strzałów na bramkę, natomiast Serbowie ani jednego. Pierwszego gola w czwartej minucie strzelił Jakub Krzyżanowski i do przerwy Polacy zasłużenie prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy Serbowie przejęli inicjatywę, czego efektem było wyrównujące trafienie Veljko Vukojevica. W 62. min Serbowie dopuścili się faulu w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Daniel Mikołajewski. Jednak osiem minut później Andrej Subotic strzelił gola na 2:2.
W 90. min Filip Rejczyk wykonał rzut wolny sprzed pola karnego. Młody pomocnik technicznym strzałem przeniósł piłkę nad murem i umieścił ją w okienku bramki. Reprezentanci Polski utrzymali prowadzenie do końca doliczonego czasu gry i zameldowali się w półfinale, w którym zagrają z Niemcami. W drugiej parze zmierzą się zespoły Hiszpanii i Francji.

Miejsce w czołowej czwórce turnieju oznacza, że jesienią biało-czerwoni wystąpią w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej.

W polskiej kadrze na ME na Węgrzech, oprócz Borysa i Skoczylasa, są także Krzysztof Kurowski ze Śląska Wrocław oraz Igor Orlikowski z Zagłębia Lubin.