Paczki klientów doręczał… sobie

BM, materiały prasowe | Utworzono: 2023-05-28 16:08
Paczki klientów doręczał… sobie - Fot: dolnośląska policja
Fot: dolnośląska policja

W momencie, gdy do firmy zaczęły wpływać reklamacje w związku z niedostarczonymi przesyłkami, sprawdzono, którzy pracownicy się nimi zajmowali. Okazało się, że wszystkie zaginione paczki „przechodziły” przez ręce 25-latka pracującego od kilku miesięcy w magazynie.  

Mężczyzna, jak sam wyjaśnił funkcjonariuszom, chował paczki pod kamizelkę, zamiast wydawać je do doręczenia. Jego łupem padły między innymi telefony komórkowe, golarki, trymer czy mysz komputerowa. Straty spowodowane przez amatora cudzej własności oszacowane zostały na kwotę 6,5 tysiąca zł. Jeden ze skradzionych telefonów komórkowych, który mężczyzna zastawił w lombardzie, został już odzyskany przez policjantów.

W toku czynności prowadzonych z zatrzymany, mundurowi wykazali jego związek również ze zdarzeniem, do którego doszło 9 maja bieżącego roku, gdy nieznany wówczas sprawca kamieniem oraz kopnięciami uszkodził samochód pod jednym z marketów w Legnicy. 
Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, za które teraz odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.