Idzie lato, idzie złodziej. Policja apeluje o ostrożność

Beata Makowska, JD | Utworzono: 2024-06-02 08:27 | Zmodyfikowano: 2024-06-02 08:29
Idzie lato, idzie złodziej. Policja apeluje o ostrożność - fot. archiwum Radia Wrocław
fot. archiwum Radia Wrocław

Nie zostawiajmy sprzętów na widoku i zabezpieczajmy domki działkowe solidnym zamkiem. "Jeśli trzymamy tam cenne rzeczy, to pamiętajmy, że chroni je od złodzieja tylko ten zamek. Jeśli będzie jakiś słaby punkt tych domków ogrodowych, naszych altan, to złodzieje wykorzystają to na pewno” – mówi Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

Złodzieje grasują nie tylko w nocy

Interesują ich nie tylko cenne elektronarzędzia, ale także pozostawione na widoku portfele, telefony, a nawet sadzonki. "Wszystko, co jest w altance. Przez śrubokręty nawet, które człowiek sobie tu przyniósł, żeby coś porobić, po młotki” - powiedzieli Radiu Wrocław działkowicze. „Ja np. tak pracuje, że mam plecak na sobie z rzeczami osobistymi, a już sadzonki, to niestety, nie mamy tutaj możliwości ochrony” - dodają.

Policja radzi, aby reagować, jak widzimy obcych, pytać ich o cel wizyty na działkach, a w razie jakichś podejrzanych samochodów – zapisywać ich numery rejestracyjne. Zawsze uważajmy na nasze mienie, a po pracy zabezpieczajmy je pod kluczem, a co cenniejsze zabierajmy ze sobą.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.