Prezydent Jeleniej Góry powołał swoich zastępców

Jakub Thauer, JD | Utworzono: 2024-06-03 13:53 | Zmodyfikowano: 2024-06-03 13:53
Prezydent Jeleniej Góry powołał swoich zastępców - fot. Radio Wrocław
fot. Radio Wrocław

Pierwsza z nich piastowała już tę funkcję. Będzie teraz odpowiadać za rozwój miasta i za inwestycje. Drugim zastępcą prezydenta był Janusz Łyczko, którego na stanowisku zastąpiła Agata Konieczka. Do tej pory była Dyrektorem Departamentu Gospodarki Komunalnej. W magistracie będzie teraz odpowiadać za bieżące funkcjonowanie miasta - za gospodarkę komunalną i za oświatę.

W Stolicy Karkonoszy zmianie uległ również schemat organizacyjny całego urzędu miasta. Zlikwidowano większość stanowisk dyrektorów departamentów.

Jerzy Łużniak: "Poprzedni schemat organizacyjny był zbyt rozbudowany"

„Mamy mniejszą liczbę dyrektorów departamentów. Bezpośrednio departamentami zarządzają zastępcy prezydenta. Chciałbym uprościć zarządzanie miastem. Chciałbym, żebyśmy funkcjonowali w taki sposób, żeby mieszkańcy nie odczuwali problemów. Wtedy jest tanio, wtedy jest dobrze, kiedy sprawnie jest zarządzane miasto i wiem, że te dwie panie temu podołają” - mówi Radiu Wrocław prezydent Jeleniej Góry.

Bez zmian pozostają departamenty podlegające pod Prezydenta Jerzego Łużniaka. Są to: Gospodarowania Mieniem oraz Departament Prezydenta.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.