Teatry uliczne w Jeleniej Górze wciąż bez dofinansowania. Odbędą się?

Jakub Thauer, MC | Utworzono: 2024-06-06 09:18 | Zmodyfikowano: 2024-06-06 09:43
Teatry uliczne w Jeleniej Górze wciąż bez dofinansowania. Odbędą się? - fot. Jakub Thauer
fot. Jakub Thauer

Jak poinformowali urzędnicy z Warszawy stało się tak, gdyż pieniądze zostały już wcześniej rozdysponowane przez poprzednią ekipę rządzącą. Na organizacje festiwalu miasto ma w budżecie zarezerwowane zaledwie 100 tysięcy złotych.

Prezydent Jeleniej Góry: "41. Festiwal Teatrów Ulicznych [...] się odbędzie"

„Nie wyobrażam sobie, żeby się nie odbył. Ten rok może będzie trochę biedniejszy, może będzie trochę skromniejszy, ale uważam, że teatry uliczne powinny się odbyć. Zrobimy tak, na ile nas będzie stać. Może to będzie jeden dzień, może będą dwa, ale zrobimy, bo wydaje mi się, że rezygnacja z tego będzie bardzo trudna" - mówi Jerzy Łużniak.

Przewodniczący komisji kultury Bogdan Zdrojewski zapewnia Radio Wrocław, że będzie w przyszłym tygodniu rozmawiał z Minister Kultury w sprawie dotacji na organizacje imprezy.

Miasto uspokaja - jest plan „B”

„Ponieważ jest to impreza bardzo ważna dla miasta, mimo mniejszych środków, zapewnimy koleją edycje Festiwalu Teatrów Ulicznych. Pewnie skromniejsza, ale postaramy się również o atrakcje dodatkowe, aby mieszkańcy mieli co robić na Placu Ratuszowym, mieli co oglądać. Myślę, że będzie ciekawie" - mówi Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w jeleniogórskim magistracie, Sylwia Rehlis.

Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze ma się odbyć w połowie lipca.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.