Kacper Urbański zadebiutował na EURO. Jego rodzina pochodzi... z Dolnego Śląska

Piotr Słowiński, MC | Utworzono: 2024-06-14 20:28 | Zmodyfikowano: 2024-06-14 20:29
Kacper Urbański zadebiutował na EURO. Jego rodzina pochodzi... z Dolnego Śląska - fot. Piotr Słowiński
fot. Piotr Słowiński

00:00
00:00

Młoda gwiazda polskiej reprezentacji, Kacper Urbański, choć jest z Gdańska, a obecnie mieszka w Bolonii, to ma ksywkę na cześć Dolnego Śląska - Dolny. Jego tata Przemek pochodzi z Lubania, ma tam rodzinę, którą przez całe życie odwiedza.

"Dolny Śląsk jest piękny to i ksywka ładna. Do dzisiaj to i moja ksywka przez to, że w Gdańsku mówią na mnie Dolny. Kacper i Dominik tez mają ksywki Dolny. Miło, że po tacie mają ksywki - dolni juniorzy. Dla nas - dolnośląscy"

Obecnie Urbańscy mieszkają w Bolonii. Wcześniej żyli w Gdańsku, gdzie Przemek, czyli tata młodego zawodnika, od 9. roku życia trenował w Lechii. Teraz kibicują Kacprowi. "Wszyscy bliscy są bardzo dumni z jego osiągnięć" - mówi, mama zawodnika - Agnieszka.

"No od razu się twarz śmieje, serce, wiadomo, duma. Kacper sobie to zawdzięcza, swoją ciężką pracą. My, wiadomo - wspieramy, kibicujemy. No szczęśliwi, wszyscy."

Przemek Urbański nie grał nigdy w miejscowej drużynie, jego synowie również, ale w barwach Łużyc grał jeden z kuzynów. 

Kacper Urbański zadebiutował w reprezentacji w niedawnym meczu z Ukrainą. Pierwszy, ważny mecz zagrał w niedzielę podczas Euro 2024 w Niemczech z Holandią.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.